Opole: USK opracował apkę dla chorych z objawami pokrzywki

Opole: USK opracował apkę dla chorych z objawami pokrzywki
Fot. Towfiqu Barbhuiya

Alergolodzy z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracowali aplikację, ułatwiającą lekarzom i pacjentom ocenę i kontrolę stanu przewlekłej pokrzywki – poinformowała Edyta Hanszke-Lodzińska, rzecznik szpitala.

Zespół alergologów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu opracował polską wersję aplikacji ułatwiającej pacjentom i lekarzom ocenę stopnia nasilenia i kontroli objawów przewlekłej pokrzywki. Można ją pobrać nieodpłatnie na urządzenia mobilne.

Jak wyjaśnia prof. Zenon Brzoza, kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych, Alergologii, Endokrynologii i Gastroenterologii Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Opolskiego, program jest prostym w użyciu narzędziem do szerokiego stosowania.

– CRUSE Control Urticaria to aplikacja ułatwiająca pacjentom i lekarzom ocenę stopnia nasilenia i kontroli objawów przewlekłej pokrzywki. Pacjent, rejestrując każdego dnia w ciągu zaledwie kilku minut objawy pokrzywki i jej wpływ na jakość życia, zyskuje możliwość kontrolowania przebiegu choroby oraz ułatwia lekarzowi prowadzącemu optymalizację leczenia – powiedział prof. Brzoza. (PAP)

Marek Szczepanik
PAP – Nauka w Polsce
Print Friendly, PDF & Email