Koszalin: W szpitalu wojewódzkim zajęte 42 z 43 łóżek covidowych

Koszalin: W szpitalu wojewódzkim zajęte 42 z 43 łóżek covidowych
Fot. Pixabay

W Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Koszalinie pacjenci zakażeni koronawirusem zajmują 42 z 43 łóżek covidowych. 30 z nich to osoby niezaszczepione – poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka placówki Marzena Sutryk.

Zgodnie z informacją przekazaną przez rzeczniczkę koszalińskiego szpitala wojewódzkiego niemal wszystkie łóżka covidowe są obecnie zajęte przez pacjentów zakażonych koronawirusem. Na 43 łóżka zarezerwowane dla chorych tylko jedno pozostaje wolne.

– Ten poziom zajętości łóżek covidowych utrzymuje się od drugiego tygodnia listopada – powiedziała PAP Sutryk.

Zaznaczyła, że z 42 obecnie hospitalizowanych pacjentów z COVID-19 niezaszczepionych jest 30. – Cztery osoby są pod respiratorem, 33 pod tlenem – dodała.

W poniedziałek najmłodszy pacjent z COVID-19 przebywający w koszalińskim szpitalu wojewódzkim ma 24 lata, najstarszy 84 lata. Minionej doby zmarły dwie hospitalizowane osoby zakażone koronawirusem.

Według danych Z 21 listopada, zamieszczonych na stronie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie, w szpitalach w województwie z 950 łóżek przeznaczonych dla pacjentów z COVID-19 zajętych jest 669. Z 77 respiratorów 47 zajmują chorzy. (PAP)

Inga Domurat
Print Friendly, PDF & Email