Edukacja: Nowe kwalifikacje – Lepszy start. Projekt dla mieszkańców małopolskiego

Edukacja: Nowe kwalifikacje – Lepszy start. Projekt dla mieszkańców małopolskiego
Fot. Adminstrator

Jesteś osobą niepełnosprawną? Mieszkasz w woj. małopolskim? Masz od 15 do 29 lat? Posiadasz status osoby biernej zawodowo i/lub bezrobotnej? Ten projekt jest dla Ciebie! Zgłoś się! Centrum Aktywności Zawodowej „Profesja” rozpoczęła nabór do projektu „Nowe kwalifikacje – Lepszy start”.

Do udziału w projekcie zaproszonych zostanie 120 niepełnosprawnych osób (72 kobiety i 48 mężczyzn), którzy spełniają następujące kryteria: są w wieku od 15 do 29 lat (weryfikacja na podstawie formularza zgłoszeniowego), posiadają status osoby biernej zawodowo i/lub bezrobotnej, nie są osobami uczestniczącymi w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET) – weryfikacja na podstawie oświadczenia, zamieszkują na obszarze woj. małopolskim (weryfikacja na podstawie oświadczenia). Dodatkowo premiowane będą osoby spełniające powyższe kryteria a będące także: kobietami wykluczonymi z rynku pracy po urodzeniu dziecka, osobami samotnie wychowującymi dzieci/dziecko, zamieszkującymi tereny wiejskie, znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, nieposiadające odpowiedniego doświadczenia zawodowego oraz będące osobami nieposiadającymi odpowiedniego wykształcenia – na poziomie do ISCED 3 włącznie.

W ramach projektu uczestnicy będą mieli zagwarantowane poradnictwo zawodowe grupowe wraz z identyfikacją indywidualnych potrzeb (IPD), kompleksowe i indywidualne pośrednictwo pracy, wsparcie psychologiczne oraz certyfikowane szkolenia zawodowe w następujących zawodach do wyboru: Asystent ds. księgowości, Przedstawiciel handlowy, Specjalista ds. transportu i logistyki, Spawacz metodą Mag i Tig, Kucharz, Murarz–tynkarz, Monter instalacji klimatyzacyjnych, Stolarz i inne wg zapotrzebowania uczestnika. Podczas szkoleń uczestnicy otrzymują stypendium szkoleniowe.

Cała praca z beneficjentami odbywać się będzie metodą trenera zatrudnieniowego wspieranego (TZW) a wszyscy uczestnicy zagwarantowane mają również 3 miesięczne staże zawodowe w wybranym zawodzie, zgodnie z IPD. Podczas stażu uczestnicy także otrzymują stypendium stażowe. Dla osób, które potrzebują takiego wsparcia, organizacja gwarantuje opiekę osobistego asystenta.

Biuro projektu mieści się w Tarnowie, natomiast wszystkie formy wsparcia będą organizowane w miejscu zebrania się grupy (min. 10 os.) w sali przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Więcej informacji można uzyskać kontaktując się z p. Paulina Jagielską tel. 697180901.

  Red. Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 14450

Print Friendly, PDF & Email