20-te urodziny Podaj Dalej

20-te urodziny Podaj Dalej
Fot. R B R fotografia Rudowicz

Przygotowania do spektaklu Integracyjnego Teatru Podaj Dalej trwały od wielu tygodni i były możliwe dzięki wsparciu Miasta Konin. Premiera spektaklu 26 lutego 2024 uświetniła początek jubileuszu 20-lecia Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej.

Przedstawienie było niespodzianką nie tylko dla zaproszonych gości, ale również uczestników, wolontariuszy i pracowników Fundacji. Integracyjny Teatr Podaj Dalej wystąpił w kilku odsłonach, aby pokazać historię od czasów działalności Patrona Śp. Doktora Piotra Janaszka i obozów harcerskich w Mielnicy, do czasu realizacji projektów takich jak mieszkania treningowe, szkolenia szybowcowe, paralotniowe, czy wsparcie dla niepełnosprawnych uchodźców z Ukrainy.

„Podaj Dalej” tak mówili nam, więc podajemy i Zmieniamy Świat” – niosło się po sali

Wzruszające występy aktorów z niepełnosprawnością prowadzonych przez Joannę Janikowską to był piękny początek spotkania. Oczywiście nie mogło zabraknąć wspaniałego tortu, kilkakrotnie odśpiewanego 100 lat!, a także hymnu Podaj Dalej, który zaśpiewali wszyscy.

Były serdeczne przemówienia, życzenia od serca, kwiaty, prezenty i wspomnienia. Wśród gości byli zarówno uczestnicy, ich rodziny, wolontariusze, pracownicy, ale również darczyńcy i sympatycy – po prostu wielka Rodzina podaj Dalej.

– Ogromnie cieszymy się z tej potężnej dawki pozytywnej energii, którą dzisiaj otrzymaliśmy. To dodaje siły, motywacji, uskrzydla! To też pokazuje, że idziemy właściwą drogą, w dobrym kierunku. Zawsze staramy się, aby nasze pomysły były odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania osób z niepełnosprawnością. Tajemnicą sukcesu jest to, że pracujemy nie tylko dla nich, ale wspólnie z nimi. Dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, wspieramy w przezwyciężaniu własnych słabości, pomagamy zamienić słowa „nie mogę” w „zrobię to!” i pozwalamy uwierzyć, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą do realizacji planów i marzeń.  W zespole ponad 1/3 osób to osoby z niepełnosprawnością, które najlepiej wiedzą co i jak powinniśmy robić. Mamy wielkie szczęście do ludzi, bo przecież Fundacja to ludzie, i ci w środku i ci którzy nas otaczają, wspierają, dopingują. 26 lutego 2004 to dzień rejestracji Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej. Takie nasze urodziny.  Trzymajcie za nas kciuki – mówiła Zuzanna Janaszek-Maciaszek, prezes Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej.

To początek jubileuszu Fundacji Podaj Dalej. W kwietniu odbędzie się Bal Marzeń Fundacji Podaj Dalej, a jesienią Gala Jubileuszowa.

Print Friendly, PDF & Email