Turystyka: Piękno Kujaw i Pomorza docenione

Turystyka: Piękno Kujaw i Pomorza docenione

Publikacja „Kujawsko–Pomorskie Panoramy Wisły” za pomocą fotografii przybliża najbardziej zachwycające części regionu. Album właśnie otrzymał wyróżnienie w konkursie „Najlepsze publikacje turystyczne 2018 roku”, organizowanym przez Magazyn Literacki KSIĄŻKI.

35 dni zdjęciowych, 30 godzin z dronem w powietrzu, tysiące kilometrów podróży, miłość do regionu i potrzeba pokazania go innym – tyle potrzeba było do stworzenia albumu „Kujawsko–Pomorskie Panoramy Wisły”, którego autorami są Jadwiga Elżbieta Czarnecka i Marek Czarnecki.

Album w nowatorski sposób przedstawia przestrzeń regionu w oparciu o zdjęcia przepływającej przez województwo Wisły. Publikacja ukazuje piękno, różnorodność i zmienność oraz bogactwo przyrodnicze Wisły za pomocą fotografii panoramicznej, opartej w dużym stopniu na perspektywie lotniczej – większość zdjęć wykonano przy pomocy drona.

„Kujawsko–pomorskie Panoramy Wisły” zdobyły wyróżnienie w konkursie Róża Regionów 2017 w kategorii projekt specjalny, a 17 maja, podczas Warszawskich Targów Książki, publikacja została wyróżniona w konkursie Magazynu Literackiego KSIĄŻKI. Zdjęcia, które składają się na album, można będzie oglądać od 21 sierpnia na wystawie w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.

https://www.youtube.com/watch?v=nVDBb8jtMjo

Źródło: kujawsko–pomorskie.pl

Fot. Andrzej Goiński, kujawsko–pomorskie.pl

  oprac. MS Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 18160 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.