Olsztyn: Warto posłuchać lekarza

Olsztyn: Warto posłuchać lekarza

Rada Olsztyńskich Seniorów zaprasza na comiesięczne wykłady o tematyce medycznej dla osób starszych.

Rada Olsztyńskich Seniorów współpracuje z miastem we wszystkich obszarach dotyczących osób starszych. Działalność skupia się na takich dziedzinach jak aktywność ludzi starszych, profilaktyka i promocja zdrowia seniorów, przełamywanie stereotypów na temat starości, bezpieczeństwie publicznym.

W ramach edukacji i profilaktyki prozdrowotnej, we współpracy z Okręgową Radą Lekarską, rada organizuje cykliczne spotkania z lekarzami specjalistami. Do tej pory olsztyńscy seniorzy mogli skorzystać z porad specjalistów z dziedziny laryngologii, geriatrii, diabetologii, kardiologii, okulistyki, dermatologii, chorób zakaźnych.

Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek (20 lutego) o 13:00 w Urzędzie Wojewódzkim (sala konferencyjna nr 52) i dotyczyć będzie zaburzeń poznawczych osób starszych. Wykład poprowadzi lekarz psychiatra dr n. med. Stanisław Adamowicz. Kolejne spotkanie zaplanowano na marzec (20 marca, godz. 13:00) i będzie poświęcone szumom usznym. Porad medycznych udzieli lekarz laryngolog dr n. med. Sławomir Piotrowski. Tym razem spotkanie odbędzie się w ratuszu (sala 219).  

  olsztyn.eu Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17558 

Wyślij komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.