Niemcy: Około 40 osób zakaziło się koronawirusem podczas nabożeństwa

Niemcy: Około 40 osób zakaziło się koronawirusem podczas nabożeństwa
Fot. Pixabay

10 maja około 40 osób zakaziło się koronawirusem podczas nabożeństwa w kościele baptystów we Frankfurcie. Sześciu zainfekowanych hospitalizowano – podały w sobotę niemieckie media.

Na początku maja, ze względu na wyraźne spowolnienie epidemii, niemieckie władze rozluźniły restrykcje, teraz jednak pojawiły się obawy o drugą falę zakażeń – pisze AFP.

W sobotę rano władze Dolnej Saksonii, kraju związkowego na północy Niemiec, poinformowały, że siedem osób zakaziło się koronawirusem w restauracji w mieście Leer, a 50 kolejnych objęto kwarantanną.

Kwestia otwierania kościołów i organizowania mszy oraz uroczystości religijnych jest wciąż bardzo delikatna – komentuje AFP. We Francji udział 2 tys. wiernych w uroczystościach kościoła ewangelickiego stało się źródłem zakażeń w całym kraju – przypomina agencja.

W Niemczech, jak podaje Instytut Roberta Kocha (RKI) w sobotę potwierdzono 638 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W sumie od początku epidemii zdiagnozowano 177 850 przypadków infekcji.

W ciągu ostatniej doby zmarły 42 osoby chore na Covid-19, a bilans ofiar śmiertelnych w Niemczech wzrósł do 8 216.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email