Niedziela z książką: Paula Hawkins ”Dziewczyna z pociągu”

Niedziela z książką: Paula Hawkins ”Dziewczyna z pociągu”

Jeśli ktoś jeszcze nie czytał bestselerowej „Dziewczyny z pociągu”, to najwyższy czas, aby sięgnąć po tę książkę opartą na ciekawym pomyśle.

Rachel codziennie dojeżdża do Londynu pociągiem i obserwuje świat przewijający się za oknem. Widzi swój własny dom, w którym kiedyś wiodła szczęśliwe życie z mężem. On nadal tam mieszka, ale z nową żoną i ich wspólnym dzieckiem. Gdy pociąg zwalnia, wzrok Rachel zatrzymuje się na innym domu zamieszkałym przez pewną parę. Bohaterka nic o nich nie wie, wymyśla więc im imiona i zawody, a także wkłada w ramy idealnego związku. Pewnego dnia Rachel znowu ich widzi przez okno pociągu, ale tym razem kobiecie nie towarzyszy jej mąż, lecz inny mężczyzna.

Co takiego jest w tej książce, że jest chętnie czytana na całym świecie? Być może urzeka czytelników fabuła skonstruowana z podejrzeń i domysłów, a może uwagę przykuwają ciekawe losy trzech różnych kobiet, które połączył przypadek. Skłonna byłabym jednak uznać, że sukces „Dziewczyny z pociągu” tkwi w tym, że pokazuje normalne życie zwyczajnych ludzi, ale pod tą normalnością tętni niebezpieczeństwo, złe charaktery i destrukcyjna siła. Polecam.

Audiobook: Paula Hawkins, „Dziewczyna z pociągu”, Tłumaczenie Jan Kraśko, Świat Książki, 2016, czyta Karolina Gruszka, czas nagrania 9 godz. 45 min.

Fot. empik.com

  Agnieszka Pietrzyk Wersja archiwalna wpisu dostępna pod adresem: http://razemztoba.pl/beta/index.php?NS=srodek_new_&nrartyk= 17226