„Znów będą wakacje…”. W SOSW nr 1 w Elblągu rozdano świadectwa

Koniec roku szkolnego, to początek wakacji. Rozpoczynają je dziś uczniowie w całej Polsce. Ostatni dzwonek wybrzmiał także w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Elblągu.

– Bardzo się cieszę, że kolejny etap waszego życia został ukończony pomyślnie. Gratuluję wszystkim tym, którzy otrzymają świadectwa z czerwonym paskiem i tym, którzy w ogóle otrzymają świadectwa. Natomiast tym, którym mniej wyszło życzę, aby w najbliższym czasie dokonali korekty i stosownych poprawek. Bardzo wam dziękujemy za to, że byliście z nami przez cały rok szkolny – mówił do uczniów podczas uroczystości dyrektor placówki Leszek Iwańczuk.

Podziękowania skierował też w stronę rodziców i opiekunów dzieci. – Pozwolę sobie państwu ze szczerego serca podziękować za to, iż nieustannie obdarzacie nas zaufaniem, powierzając na tak długi czas w nasze ręce swoje dzieci. Chcę powiedzieć przy tej okazji, że ten rok, wyjątkowy rok, był rokiem kiedy państwo korzystali z tego zaproszenia, wielokrotnie kierowanego do was, i przychodzili i kontaktowali się z nami (nauczycielami – red.) i ze mną osobiście, nie tylko po zaproszeniu do szkoły, ale również sami osobiście. Dla mnie jest to bardzo cenna obserwacja. Chciałbym byśmy kontynuowali naszą współpracę właśnie na takich zasadach: byście państwo przychodzili, rozmawiali, sami podejmowali z nami różne, na ogół trudne, tematy i byśmy wspólnie mogli wypracować to, co dla naszych i waszych dzieci będzie najlepsze – zaznaczył.

Nie zabrakło także podziękowań kierowanych w stronę nauczycieli i wszystkich pracowników administracji i obsługi szkoły. Także tym, którzy wraz z końcem tego roku szkolnego zakończyli pracę w placówce. Wraz z ostatnim dzwonkiem na emeryturę odeszły trzy nauczycielki: Joanna Kołakowska, Krystyna Rucińska i Gabriela Terlikowska.

– Stoi przed nami żywa historia tego ośrodka w osobach pani Joanny, pani Gabrysi i pani Krysi. Żywa historia tego, co piękne i wspaniałe, i co zadziało się w murach naszego ośrodka. Musiałbym przetrzymać was tu wiele godzin, żeby chociaż w części zaprezentować ogromny wkład pracy obecnych tutaj z nami pań. (…) Każda z pań oddała nie kawałek, ale potężny kawał swojego życia i poświęciła go młodym ludziom, którzy wymagają szczególnej opieki. Za ten trud, za pracę, za poświecenie, za miłość, serdecznie paniom dziękuję – mówił Leszek Iwańczuk do odchodzących na emeryturę nauczycielek.

Dyrektor placówki życzył też, aby wszystkie wyjazdy wakacyjne wiązały się tylko z tymi dobrymi wspomnieniami i by były przede wszystkim bezpieczne.

Wyjątkowy był to rok dla uczniów, którzy kończyli szkołę branżową i tych, którzy kończyli ósmą klasę. Podziękowania w stronę nauczycieli skierowali też i oni.

Współpraca z Meble Wójcik

– To z różnych przyczyn był trudny rok. Na pewno jest to czas radości, bo dzieci i pracownicy udają się na zasłużony odpoczynek – mówi nam Leszek Iwańczuk. – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 jest placówką, która ma prowadzić do tego, by uczeń szkoły branżowej I stopnia otrzymał zatrudnienie. Dziś była z nami także pani, która reprezentuje firmę Meble Wójcik. Jesteśmy w trakcie wieloletniej, już ponad dwudziestoletniej współpracy, i na ogół absolwenci naszego Ośrodka otrzymują tam zatrudnienie. I z chwilą, z którą otrzymują zatrudnienie, za to zatrudnienie i wykonywaną pracę otrzymują adekwatne wynagrodzenie. Ono pozwala im również na założenie rodzin i wynajęcie czy kupno mieszkania, więc dzięki tej współpracy ten cel główny naszej placówki jest osiągany – wskazuje dyrektor szkoły.

– Współpracujemy długo i tą współpracę będziemy dalej zawiązywać. Ze współpracy z Ośrodkiem nigdy nie zrezygnujemy. Wielu absolwentów u nas pracuje i są z tej pracy zadowoleni. Są bardzo systematyczni, sumienni. Uważam, że to jedni z najlepszych pracowników, ponieważ oni nigdy nie zawodzą – mówi Aneta Dyas, koordynator ds. szkolnictwa Meble Wójcik.

KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE, BY ZOBACZYĆ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA
Print Friendly, PDF & Email