Gdańsk: 4 mln zł z MEiN na przebudowę domu studenckiego

Gdańsk: 4 mln zł z MEiN na przebudowę domu studenckiego
Fot. MEiN

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek wręczył w czwartek rektorowi Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku prof. Pawłowi Cięszczykowi symboliczny czek na prawie 4 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę części domu studenckiego.

– Minister chciał zobaczyć jedną z najlepszych uczelni w Polsce, to jest najważniejsza sprawa. Druga sprawa – rozmawialiśmy o pieniądzach, chociaż dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają – przekazał rektor uczelni prof. Paweł Cięszczyk.

I jak dodał, w trakcie spotkania otrzymał z rąk ministra czek na kwotę 3 944 000 zł, które zostaną przeznaczone na remont budynku B w części domu studenckiego.

– Mamy również promesę na kolejne 6 mln zł, co pozwoli nam zakończyć tę inwestycję, mam nadzieję, już za dwa lata – stwierdził rektor AWFiS.

Rzecznik uczelni Mikołaj Polak przekazał, że zostaną przebudowane dwie kondygnacje w budynku B o łącznej powierzchni ponad 2,5 tys. m kw. – Ma to na celu dostosowanie do przepisów przeciwpożarowych oraz podniesienia komfortu użytkowania i obniżenia kosztów eksploatacji, jak również zapewnienia warunków bezpiecznego zakwaterowania w trakcie epidemii COVID-19 – podkreślił.

Umowa na modernizację wnętrz akademików B i C oraz kompleksową przebudowę wnętrza budynku C została podpisana z Konsorcjum spółką Termika oraz spółką Noj-Bud w marcu 2021 r., na kwotę prawie 9,4 mln zł brutto.

Prace, poza wymienionymi w budynku B, obejmują adaptację pomieszczeń dawnej stołówki i jej zaplecza na potrzeby Biblioteki Głównej AWFiS, przebudowę węzłów sanitarno-kuchennych oraz modernizację wewnętrznej części budynku łącznika B-C.

Domy studenckie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego w Gdańsku mieszczą się na terenie kampusu przy ul. Czyżewskiego 33.

PAP – Nauka w Polsce, Piotr Mirowicz
Print Friendly, PDF & Email