Anita Czerwińska sekretarzem stanu w ministerstwie rodziny

Anita Czerwińska sekretarzem stanu w ministerstwie rodziny
Fot. MRIPS / Twitter

Premier Mateusz Morawiecki powołał Anitę Czerwińską na Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej.

1 czerwca 2022 r. premier Mateusz Morawiecki powołał Anitę Czerwińską na stanowisko Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej, a jednocześnie Pełnomocnika rządu ds. ekonomii społecznej. Minister Czerwińska będzie odpowiadała m.in. za projektowanie rozwiązań służących reintegracji społecznej i zawodowej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz realizacji usług społecznych.

Anita Czerwińska urodziła się w Warszawie. – Jest działaczką społeczną, organizatorką uroczystości niepodległościowych i patriotycznych. Polityk, prawnik, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim. Członek Rady Ochrony Pracy – zaznacza w krótkiej notatce MRiPS.

Była posłem na Sejm VIII kadencji. W obecnej, IX kadencji Sejmu RP, została przewodniczącą Grupy Parlamentarnej Polska-Macedonia Północna, zastępcą przedstawiciela Delegacji Sejmu i Senatu RP do Zgromadzenia Parlamentarnego NATO, członkiem Polsko-Włoskiej Grupy Parlamentarnej oraz Zespołu Parlamentarnego Polska-USA. Jest także przewodniczącą sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej, zastępcą przewodniczącego podkomisji stałej ds. Konferencji o przyszłości Europy oraz członkiem komisji łączności z Polakami za granicą, komisji polityki społecznej i rodziny oraz podkomisji stałej do spraw osób niepełnosprawnych w Sejmie IX kadencji.

MRiPS
Print Friendly, PDF & Email