Niedzielski: Apeluję do pracodawców o tworzenie bezpiecznego środowiska pracy

Niedzielski: Apeluję do pracodawców o tworzenie bezpiecznego środowiska pracy
Fot. Pixabay

Administracja publiczna ma pracować zdalnie, tam gdzie to możliwe. Apeluję też do innych pracodawców o tworzenie bezpiecznego środowiska pracy – przekazał w środę minister zdrowia Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia był pytany na konferencji prasowej w Warszawie m.in. o zdalną pracę osób spoza administracji. Wcześniej minister zapowiedział, że w administracji publicznej, tam gdzie to możliwe, nastąpi przejście na pracę zdalną.

– Jeżeli chodzi o pracę zdalną, to będzie na dniach, tak jak przygotujemy rozporządzenie, ono w zasadzie dziś będzie gotowe, ale musi przejść kroki proceduralne związane chociażby z obiegiem w Radzie Ministrów – powiedział minister.

– Jeżeli chodzi o kwestie pracy zdalnej u innych pracodawców niż administracja publiczna to jest apel, bo wszelkie kroki wymagałyby zmiany ustawy – wskazał.

– W poczucie odpowiedzialności za pracowników, w poczuciu odpowiedzialności za sytuację epidemiczną w środowisku pracy zwracam się z prośbą, apelem, by to bezpieczne środowisko pracy tworzyć – zaznaczył. (PAP)

Katarzyna Lechowicz-Dyl, Szymon Zdziebłowski
Print Friendly, PDF & Email