Zwierzęta z gdańskiego ZOO uciekną… do dzieciaków hospitalizowanych w UCK

Zwierzęta z gdańskiego ZOO uciekną… do dzieciaków hospitalizowanych w UCK
Fot. UM Gdańsk

Coroczna impreza charytatywna, odbywająca się w pierwszy czerwcowy piątek w ogrodach zoologicznych na całym świecie, z racji na trwającą pandemię covid-19, w tym roku zmienia formę w gdańskim ZOO.

Co roku w gdańskim zoo gościliśmy setki dzieciaków terminalnie chorych wraz z rodzinami. Przygotowywaliśmy dla nich specjalne atrakcje, aby choć na chwilę mogły zapomnieć o chorobie. Niestety ze względu na obecną sytuację epidemiologiczną, XVI edycja tego wydarzenia charytatywnego nie może się odbyć w dotychczasowym kształcie. Podopieczni szpitali, którzy są szczególnie narażeni na wirusa, muszą dodatkowo ograniczać bezpośredni kontakt z innymi.

Pracowników ZOO jednak nie zniechęciło…. Skoro dzieci w tym roku nie mogą odwiedzić zwierząt, to ich ulubieńcy złożą wizytę w szpitalu!

Dziś, 5 czerwca 2020 ok. godz. 13.00 przy budynku nr 12 (Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii UCK) pracownicy ZOO przebrani za zwierzaki, przybędą autobusem GAiT z wizerunkiem gdańskiego geparda, prosto do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, gdzie podopieczni będą mogli przez okna, w pełni bezpiecznie przywitać się z nimi.

Zwierzęta przedstawią się krótko i zatańczą dla swoich wiernych fanów, by rozweselić i pozwolić zapomnieć o codziennych troskach, które dotyczą nas wszystkich.

Przypomnijmy: pierwsza impreza Dream Night At the ZOO (Wieczór marzeń w ZOO) odbyła się 1993 w Rotterdamie i od tamtego czasu coraz więcej ogrodów zoologicznych na całym świecie angażuje się w to wyjątkowe wydarzenie. Wszystko po to, aby umilić ten wieczór najmłodszym podopiecznym pomorskich szpitali i hospicjów.

Liczymy na to, że „Wieczór Marzeń w ZOO” powróci do swojej pierwotnej formy już w przyszłym roku i że tegoroczne nietypowe spotkanie i tak zapadnie wszystkim dzieciom w pamięć.

Organizatorami wydarzenia są:

– Gdański Ogród Zoologiczny

– Uniwersyteckie Centrum Kliniczne

– Gdańskie Autobusy i Tramwaje.

Print Friendly, PDF & Email