ZUS: Wszystkie emerytury i renty przed Bożym Narodzeniem

ZUS: Wszystkie emerytury i renty przed Bożym Narodzeniem
Fot. ZUS

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury i renty w kilku terminach. Ostatnim terminem jest 25 dzień każdego miesiąca, w grudniu przypadający w Święta Bożego Narodzenia. ZUS zapewnił wszystkim świadczeniobiorcom wcześniejszą wypłatę, tak aby, wszyscy klienci mogli spokojnie zrobić świąteczne zakupy.

ZUS zadbał również o to, aby wypłaty emerytur i rent poprzez pocztę dotarły przed świętami do swoich adresatów. W przypadku osób, którym renty lub emerytury przekazywane są na konto bankowe, wypłaty nastąpią jeszcze szybciej.

– Wypłaty rent i emerytur, jakie wypłacamy szczególnie w grudniu w terminie „25”  zawsze staramy się realizować najszybciej jak możemy, z udogodnieniem dla seniorów. Odbywa się to w skali całego kraju i według ściśle  ustalonego centralnie  harmonogramu wypłat – mówi Anna Ilukiewicz, rzecznik ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

Zgodnie z przepisami, emerytury są dostępne na kontach jeden dzień przed terminem płatności, a jeżeli termin wypłaty przypada na dzień wolny od pracy to dwa dni – mówiąc wprost w tym roku (tak wynika z układu kalendarza) wszyscy emeryci i renciści z terminu „25” posiadający konta otrzymają wypłatę najpóźniej 23 grudnia.

– Wiadomo, że jest to wyjątkowy czas i każdy chce jak najszybciej otrzymać pieniądze. Już od 21 grudnia przekazujemy świadczenia „pocztowe” tak by listonosze mieli czas na ich doręczenie do 24 grudnia – dodaje Anna Ilukiewicz

W przypadku osób, którym renty lub emerytury przekazywane są na konto bankowe, wypłaty nastąpią jeszcze szybciej.

Co ważne wypłaty z terminu „1” rozpoczynamy wysyłać analogicznie jak najszybciej bo już od 28 grudnia.

Print Friendly, PDF & Email