ZUS: Ważne informacje dla płatników składek

ZUS: Ważne informacje dla płatników składek
Fot. nadesłane

Zakład Ubezpieczeń Społecznych udostępnił płatnikom składek na ich kontach na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) zawiadomienia o wysokości stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe na rok składkowy 2023/2024. Otrzymali je płatnicy, którzy złożyli informację ZUS IWA za lata 2020–2022.

Aby pobrać zawiadomienie o wysokości stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe, trzeba zalogować się do swojego konta na PUE ZUS. Następnie w zakładce [Płatnik] w menu bocznym wybrać [Dokumenty i wiadomości], a później [Skrzynka odbiorcza]. Dalej przejść do [Lista dokumentów odebranych], a na końcu do [Pismo z ZUS].

Informacja to załącznik zatytułowany: „Zawiadomienie o stopie procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe”.

Płatnicy, którzy nie złożyli formularza ZUS IWA, czyli informacji o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe, za trzy kolejne ostanie lata, nawet jeśli przekazali ją za 2022 rok, muszą samodzielnie ustalić stopę procentową składki na ubezpieczenie wypadkowe, która będzie ich obowiązywała od 1 kwietnia 2023 r. Instrukcję jak to zrobić znajdą na stronie internetowej zus.pl.

Regionalny Rzecznik Prasowy
województwa pomorskiego
Krzysztof Cieszyński
Print Friendly, PDF & Email