Zrozumieć osoby z dysfunkcją wzroku - kolejny film

Zrozumieć osoby z dysfunkcją wzroku - kolejny film
Fot. kadr z filmu

Nowy film, w którym wypowiada się osoba słabowidząca, został przygotowany w ramach kampanii „Zrozumieć osoby z dysfunkcją wzroku”. Działanie realizuje Okręg Pomorski Polskiego Związku Niewidomych wspólnie z Poradnią Okulistyczną Visumedica.

Tym razem na spacer z prowadzącym wybiera się Magda. Opowiada ona o tym, jak widzi osoba słabowidząca, jak porusza się w mieście i co może być dla niej przeszkodą. Kobieta mówi również o obozach konnych, które organizuje dla nastolatków niewidomych i słabowidzących.

Kampania adresowana jest do szerokiego grona odbiorców, m.in. do tych, którzy mogą spotkać w różnych sytuacjach osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku. Organizatorzy planują nagrywanie i publikację co najmniej dwóch filmików miesięcznie przez okres dwóch lat. Twórcy zachęcają też wszystkich do udostępniania materiałów, aby w ten sposób propagować prawidłowe postawy.

W każdym z odcinków poruszony będzie odmienny temat związany z dysfunkcją narządu wzroku. Za każdym razem przedstawi go inny bohater.

Link do video znajduje się TUTAJ

Wszystkie filmy można obejrzeć TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email