Zostań menedżerem uśmiechu

Zostań menedżerem uśmiechu
Fot. nadesłane

Łatwo nawiązujesz kontakty i jesteś osobą otwartą i empatyczną? Pomaganie sprawia Ci radość? Zostań wolontariuszem fundacji „Dr Clown” i wywołuj uśmiech na twarzach dzieci, dorosłych i seniorów. Zgłoszenia można przesyłać do 20 marca.

Barwne stroje i peruki oraz kolorowe noski to ich znak rozpoznawczy. Od 25 lat wspierają pacjentów szpitali w całej Polsce w powrocie do zdrowia. Prowadzą terapię śmiechem i stają się menedżerami uśmiechu. Ich działania są skierowane nie tylko do dzieci, ale też dorosłych i seniorów. Mowa o fundacji „Dr Clown”, która działa także w Gdyni.

Organizacja chce wnosić jeszcze więcej radości i pozytywnej energii na szpitalne korytarze, dlatego poszukuje wolontariuszy. Do ich zadań będzie należeć m.in. przywracanie uśmiechu na twarzach pacjentów i wzmacnianie ich motywacji do walki z chorobą poprzez różnego rodzaju zabawy, wspierające rozmowy, pokazy żonglerki czy sztuczki. Ponadto wolontariusze realizują akcje społeczne, edukacyjne i promocyjne, poznają wielu ciekawych ludzi z pasją, a także uczestniczą w szkoleniach.

Każdy, kto chciałby dołączyć do grona Doktorów Clownów, musi mieć ukończone 18 lat oraz posiadać aktualne badanie sanitarno-epidemiologiczne lub zgodę na jego wykonanie w najbliższym czasie. Zgłoszenia można przesyłać do 20 marca. Wystarczy wypełnić formularz online. Należy w nim podać m.in. swoje dane kontaktowe, wskazać najbliższy oddział fundacji oraz wybrać miejscowość, w której chce się pomagać. Potem trzeba czekać na kontakt koordynatora z fundacji, który wyznaczy termin spotkania szkoleniowo-rekrutacyjnego.

Uwaga: przed pierwszą wizytą w szpitalu trzeba uzyskać zaświadczenie od lekarza o braku przeciwwskazań do bycia wolontariuszem.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej lub facebookowym profilu fundacji.

Print Friendly, PDF & Email