Żołnierze WOT z Braniewa od dzisiaj wspomagają personel medyczny

Żołnierze WOT z Braniewa od dzisiaj wspomagają personel medyczny
Fot. nadesłane

Od dzisiaj (piątek, 27 marca) pracę personelu medycznego szpitala wojewódzkiego w Elblągu wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z Braniewa. Swoją służbę pełnić będą  przez 24 godziny na dobę przy wszystkich wejściach do placówki. Tym samym znacznie odciążą pielęgniarki i ratowników medycznych, którzy do tej pory mierzyli temperaturę osobom wchodzącym na teren szpitala.

W ramach formacji WOT służbę na terenie naszego szpitala pełnią żołnierze 43. Batalionu Lekkiej Piechoty z Braniewa.

– Nasze hasło to „Zawsze gotowi, zawsze blisko” – przypomina ppor. Michał Turzański, dowódca kompanii 43. BLP. –  Dlatego w tej trudnej sytuacji mamy  obywatelski obowiązek być tam, gdzie jesteśmy najbardziej potrzebni. Aby dawać świadectwo słowom przysięgi, którą złożyliśmy.

–  Zabezpieczyliśmy swoich żołnierzy w środki podstawowej ochrony osobistej a także w posiłki. Będziemy współpracować ze szpitalem przez całą dobę, tak długo, jak to będzie potrzebne, i w takim zakresie, jaki będzie niezbędny.

Pomoc żołnierzy WOT jest dla nas nie do przecenienia. Dzięki temu zarówno pielęgniarki, jak i ratownicy medyczni, którzy przez ostatnie dwa tygodnie oddelegowywany była na wszystkie szpitalne punkty pomiaru temperatury.

AK
Print Friendly, PDF & Email