Zobacz, jak złożyć wniosek o dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że 1 stycznia 2021 r. można aplikować online w systemie SOW PFRON-u o dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego. Tym samym, wizyta w urzędzie, w tym celu, staje się zbędna a od tej pory cały proces ubiegania się o dofinansowanie będzie realizowany elektronicznie. 

Dzięki Systemowi SOW aplikowanie o środki PFRON możliwe jest bez wychodzenia z domu i poza godzinami pracy urzędów (w praktyce 24 godziny na dobę), dając istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, która wymaga osobistego stawiennictwa w urzędzie. Od początku 2020 roku 380 powiatów w całej Polsce, poprzez jednostki takie jak PCPR, MOPS, MOPR i inne, czynnie wykorzystuje SOW do obsługi dofinansowań, czego dowodem jest ponad 242 tys. zarejestrowanych w Systemie wniosków oraz liczba ponad 125 tys. zarejestrowanych Użytkowników.

Jak czytamy w komunikacie Funduszu, wprowadzenie nowej funkcjonalności do SOW, „zapewni to między innymi możliwość elektronicznego obiegu takich dokumentów jak „Informacja o wyborze organizatora”, „Oświadczenie organizatora” czy „Informacja o przebiegu turnusu”. Dzięki przystąpieniu do SOW Organizatorów turnusów, nowa funkcjonalność będzie umożliwiała również elektroniczną korespondencję między Wnioskodawcą, Realizatorem i Organizatorem Turnusu w odniesieniu do danej sprawy”.

W związku z uruchomieniem nowych funkcjonalności w Systemie SOW, PFRON przygotował dla Wnioskodawców, Realizatorów i Organizatorów Turnusów Rehabilitacyjnych komplet materiałów pomocniczych – dostępne są one TUTAJ

Dodatkowe pytania można zadawać na infolinii SOW pod numerem telefonu 800 889 777 czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00-17:00.

Print Friendly, PDF & Email