Zobacz film i zdjęcia z Biegu Piekarczyka

Zobacz film i zdjęcia z Biegu Piekarczyka
Fot. MOSiR

XV Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka przejdzie do historii. To za sprawą fantastycznej frekwencjiw biegu głównym, towarzyszącym i w mini biegu wzięło udział łącznie 1700 osób.

Organizatorzy dziękują wszystkim biegaczom, a także kibicom, wolontariuszom i sponsorom, którzy tak licznie przybyli i wspierali zawodników oraz zachęcają do obejrzenia filmu i zdjęć z mini biegu i biegu głównego.

Wydarzenie rozpoczęło się w niedzielę 9 czerwca, od biegu najstarszej grupy wiekowej mini biegu, potem kolejno coraz młodsi biegacze ustawiali się na linii startu. O godz. 11:00 wystartowali zawodnicy na głównym dystansie 10 km, a chwilę po nich uczestnicy biegu na 5 km.

Po zakończonym wyścigu na zawodników czekała uroczysta ceremonia wręczenia nagród oraz loteria fantowa. Natomiast najmłodsi mogli przez cały czas korzystać ze strefy gier, zabaw i animacji, gdzie znajdowały się również dmuchańce. Nie zabrakło też części gastronomicznej. Warto wspomnieć, że wciąż można obejrzeć wystawę archiwalnych zdjęć z poprzednich edycji Biegu Piekarczyka. – Zachęcamy do wybrania się na spacer na Stare Miasto, wystawa będzie dostępna przy Ratuszu Staromiejskim do Dni Elbląga (do 23 czerwca) – informują organizatorzy.

– Dzięki pomocy i wsparciu naszych partnerów i sponsorów, było możliwe zorganizowanie wydarzenia na tak wysokim poziomie. Jeszcze raz ogromne podziękowania dla wszystkich zaangażowanych firm i instytucji – dodają. 

SPONSOR GŁÓWNY: MAAG GEAR

SPONSOR STRATEGICZNY: Awangarda sc Elbląg

SPONSORZY I PARTNERZY:

MOSiR Elbląg
Print Friendly, PDF & Email