Znów będą wakacje

Fot. Mateusz Misztal

Uczniowie w całej Polsce rozpoczynają wakacje. Piątek był dla nich ostatnim dniem pobytu w szkole przed dwumiesięczną przerwą w nauce. Tegoroczne miejskie zakończenie roku szkolnego w Elblągu zorganizowane zostało w Szkole Podstawowej nr 1.


KLIKNIJ W ZDJĘCIE GŁÓWNE I ZOBACZ FOTORELACJĘ Z WYDARZENIA

Uroczystość rozpoczął występ zespołu Diamenty z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu.

– Czuję się zaszczycony i wyróżniony, że w imieniu prezydenta miasta pana Michała Missana jako dyrektor tej szkoły mogę powitać tak licznie zgromadzonych wyjątkowych i znakomitych gości – mówił tuż po występie młodzieży z MDK dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Andrzej Soja.

– Wybór tej szkoły nie jest tajemnicą, ja do tej szkoły uczęszczałem. To tu rozpoczynałem swoją drogę edukacyjną, dość długą, bo zakończoną dopiero trzy lata temu obroną doktoratu – mówił Michał Missan, prezydent Elbląga. – Wchodziłem chwilę temu do szkoły i mówię: „Ile ja godzin na tych poręczach wysiedziałem”, albo „ile czasu spędziłem na tych boiskach”, a aniołem nie byłem – dodał.

– Warto marzyć, warto mieć plany, być konsekwentnym. Ja tutaj jestem najlepszym tego przykładem – zaznaczył prezydent. – Już chyba wszystkie nasze placówki miały zakończenia roku, podsumowały swoją pracę. Jest z nami młodzież, laureaci konkursów, olimpiad, zawodów sportowych. Jestem z was bardzo dumny, trzymajcie ten poziom, ale nie zapominajcie też o tym, że czasem też można się powygłupiać i porobić coś niekoniecznie mądrego. Błędy popełnia każdy. Ważne, żeby z nich wyciągać wnioski.

Prezydent zwrócił także uwagę, by przede wszystkim bezpiecznie spędzić te dwa najbliższe miesiące. – Chciałbym, żebyście wszyscy wrócili wypoczęci do szkoły, do naszych elbląskich szkół, które słyną z tego, że poziom nauczania na terenie województwa jest jednym z najwyższych – zaznaczył Missan.

W trakcie uroczystości nagrodzono najlepszych elbląskich uczniów. Wręczono także nagrody za osiągniecia sportowe poszczególnych placówek. Pożegnano również dyrektorów, którzy przechodzą na emeryturę: Marzannę Czerepko, dyrektor SP nr 15 i Romualda Mackojcia, dyrektora Elbląskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Ostatnie słowo należało do dzieci i młodzieży z MDK, którzy muzycznie postawili kropkę w roku szkolnym 2023/2024, wykonując na koniec trzy utwory.

W uroczystości wzięli udział także m.in.: Grażyna Kluge, dyrektor Biura Regionalnego w Elblągu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie; Piotr Kowal, wiceprezydent Elbląga; Irena Skołowska, przewodnicząca komisji oświaty Rady Miejskiej w Elblągu; Beata Kulesza, reprezentująca Warmińsko-Mazurską kurator oświaty; Małgorzata Sowicka, dyrektor departamentu edukacji; rektorzy elbląskich uczelni i dyrektorzy szkół.

Print Friendly, PDF & Email