Zmarła Małgorzata Hałas-Koralewska

Zmarła Małgorzata Hałas-Koralewska
Fot. Pixabay

Polski Komitet Paraolimpijski poinformował wczoraj o śmierci Małgorzaty Hałas-Koralewskiej, paraolimpijki, której nie straszne było podnoszenie ciężarów.

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Małgorzaty Hałas-Koralewskiej, paraolimpijki, członkini kadry narodowej w podnoszeniu ciężarów, reprezentantki Polski na Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku i mistrzostwa świata w 2017 roku w Meksyku – napisano na stronie internetowej Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Zawodniczkę na paralympic.org.pl wspomina koleżanka z reprezentacji Polski w podnoszeniu ciężarów, Justyna Kozdryk.

– To bardzo smutna wiadomość, jeszcze wczoraj chciałam wierzyć, że to jakiś fake-news – niestety, wszystko się potwierdziło. Zawsze mieszkałyśmy w pokoju razem na zgrupowaniach, byłyśmy dobrymi koleżankami. Bardzo będzie jej brakowało – przede wszystkim jej siły i odwagi. Jeśli trzeba było, to ona była jak taran, była dla mnie inspiracją – zaznaczyła. – Jest takie zdanie „Kiedy się urodziłeś to żyj tak, żeby umierając się śmiać, a wszyscy dookoła ciebie niech płaczą”. Jej życie było tego zdania realizacją – dodała Kozdryk.

Źródło: paralympic.org.pl
Print Friendly, PDF & Email