Zmarł Piotr Łożyński

Zmarł Piotr Łożyński
Fot. OKS Warmia i Mazury

Zaangażowany w sport osób z niepełnosprawnościami, prezes Olsztyńskiego Klubu Sportowego „Warmia i Mazury”, działacz społeczny – w niedzielę, 11 lipca, zmarł Piotr Łożyński. Miał 64 lata.

Od dawna angażował się w sport osób z niepełnosprawnościami, będąc prezesem OKS „Warmia i Mazury”.

– Piotr Łożyński poza Klubem sportowym udzielał się również bardzo aktywnie w wielu innych organizacjach działając na rzecz osób niepełnosprawnych, w tym m. in.: Polskim Związku Niewidomych, Stowarzyszeniu CROSS, Związku Kultury Fizycznej OLIMP, Polskim Komitecie Paraolimpijskim, czy też Warmińsko-Mazurskiej Federacji Sportu – przypomina na swojej stronie internetowej Olsztyński Klub Sportowy „Warmia i Mazury”.

W sport angażował się od strony organizacyjnej, ale sam też startował w różnych zawodach sportowych, m.in. w brydżu, szachach i kolarstwie tandemowym. Zmarł po wieloletniej walce z chorobą.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się 21 lipca o godz. 11:30 pożegnaniem w kaplicy przy kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Jonkowie. O godz. 12:00 rozpocznie się msza św. żałobna. Śp. Piotr Łożyński spocznie na cmentarzu komunalnym w Dywitach.

– Dziękujemy Ci za wszystko Prezesie – pozostaniesz w sercach i myślach wielu osób w całym naszym kraju jak i poza jego granicami, spoczywaj w pokoju – napisali na stronie OKS „Warmia i Mazury” znajomi śp. Piotra.

Źródło: OKS WiM / TVP / wł.
Print Friendly, PDF & Email