ZKM Elbląg: Od poniedziałku zmiany w rozkładzie jazdy

ZKM Elbląg: Od poniedziałku zmiany w rozkładzie jazdy
Fot. Rafał Sułek

Zarząd Komunikacji miejskiej w Elblągu poinformował o zmianach w rozkładzie jazdy komunikacji autobusowej. Te mają wejść w życie od 25 stycznia.

– Informujemy, że na bieżąco, wnikliwie analizowane są uwagi mieszkańców dotyczące wprowadzonych od 1 stycznia br. zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wiele zgłoszonych przez pasażerów wniosków zostało już uwzględnionych – czytamy na stronie internetowej ZKM.

Wprowadzone korekty w rozkładach jazdy dotyczą linii autobusowych nr: 11, 12, 13, 14, 15, 21, 22, 23, 24, 100. Najwięcej zmian pojawi się w rozkładzie linii nr 14 i 23.

Zmiany mają wejść w życie od 25 stycznia, czyli najbliższego poniedziałku. – Korekty te usprawnią dojazd do wielu miejsc i zakładów pracy oraz usprawnią przesiadki – wskazuje ZKM.

Szczegóły zmian w rozkładzie jazdy komunikacji miejskiej -> KLIKNIJ TU.

Jak przypomina ZKM, od 18 stycznia wznowione zostało kursowanie linii nr 5, aby odciążyć pozostałe linie tramwajowe.

Kolejną planowaną zmianą jest ta, że od 1 lutego br. wydłużona zostanie również trasa linii nr 17, którą bezpośrednio dojechać będzie można z Osiedla Zawada między innymi do obu szpitali, dworca, aż na Zatorze.

– Ponadto, od 1 lutego 2021r. na wniosek pasażerów i radnych, trasa linii nr 17 zostanie wydłużona o odcinek od pętli Ogólna do pętli Odrodzenia. W związku z wydłużeniem trasy, rozkład jazdy linii również ulegnie modyfikacji – czytamy w komunikacie ZKM.

Zarząd Komunikacji Miejskiej wskazuje jednocześnie, że oprócz powyższych zmian, przewidywane i przygotowywane są korekty w rozkładach jazdy linii tramwajowych. Wejdą one w życie również od dnia 1 lutego 2021. – Szczegółowe informacje znajdą się w osobnym komunikacie – informuje ZKM.

Jednocześnie ZKM ma monitorować wprowadzone rozwiązania i analizować wpływające uwagi.

Oprac. red. / ZKM Elbląg
Print Friendly, PDF & Email