Zimowy alert – o czym należy pamiętać

Zimowy alert – o czym należy pamiętać
Fot. KMP Elbląg

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu obserwują wzmożony ruch na drogach prowadzących nad morze i Zalew Wiślany. W te nietypowe ferie zimowe częściej wybieramy się na jednodniowy odpoczynek.

W najbliższym czasie, kiedy spodziewamy się wzmożonych opadów śniegu, jeszcze bardziej powinniśmy zadbać o nasze pojazdy. Na wypadek utknięcia w zaspie śnieżnej warto mieć przy sobie łopatę oraz linę holowniczą. Należy systematycznie uzupełniać płyny eksploatacyjne w pojazdach. Np. nigdy nie powinno nam zabraknąć płynu do spryskiwaczy szyb. To apel do dorosłych uczestników ruchu drogowego.

Z kolei najmłodsi, którzy w najbliższym czasie odkurzą sanki powinni bezwzględnie pamiętać o swoim bezpieczeństwie i nie zjeżdżać z górek w pobliżu dróg, mostów czy torów kolejowych. Między innymi o tym, w ramach działań „bezpieczne ferie” policjanci przypominają dzieciom przebywającym na elbląskich półkoloniach.

W najbliższy weekend, podczas kontroli drogowych policjanci będą przypominać te ważne „zimowe” zasady ostrożności oraz przekazywać kierującym nakleję na samochód z napisem „nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Chcemy w ten sposób jeszcze raz zwrócić uwagę na ten problem – podkreśla podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Niestety cały czas mierzymy się z problemem nietrzeźwych kierujących.

W 2020 roku elbląscy policjanci skontrolowali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu mniejszą liczbę kierujących niż w roku poprzednim. Natomiast pijanych kierujących było o 279 więcej.

Print Friendly, PDF & Email