Zimowe ferie w Olsztynie

Zimowe ferie w Olsztynie
Fot. Pixabay

Formalnie od poniedziałku, a faktycznie już w piątek (20 stycznia) po południu tysiące olsztyńskich dzieci i młodzieży rozpocznie dwutygodniową labę. W tym czasie zachęcamy do skorzystania z propozycji miejskich instytucji.

Zimowa przerwa od nauki potrwa do 5 lutego. W tym czasie dzieci młodzież mają możliwość wziąć udział w szeregu aktywności kulturalnych lub sportowych, jakie będą dostępne na terenie Olsztyna.

  • Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała szereg zajęć skierowanych zarówno do najmłodszych, jak i do olsztyńskiej młodzieży. Każda filia oferuje indywidualny program. A w nim m.in. zajęcia literackie, warsztaty muzyczne, zabawy ruchowe czy doświadczenia.

– Nasi bibliotekarze jak zwykle przygotowali bogatą ofertę zajęć edukacyjnych i zabaw, które są doskonałym sposobem na twórcze wykorzystanie wolnego czasu – mówi Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej. – Przypominamy, że na niektóre zajęcia obowiązują zapisy.

[szczegółowy program ferii w MBP]

  • Olsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne proponuje ferie pod hasłem „W krainie lodu”. W planetarium odbywać się będą projekcje na żywo poświęcone niebu oraz układowi słonecznemu. Natomiast w obserwatorium szereg zajęć poświęconych m.in. podróży dookoła świata, wyprawom na ziemskie bieguny czy kolorom zorzy polarnej.

[szczegółowy program ferii w OPiOA]

  • Ale zimowa przerwa w nauce może być też doskonałą okazją do aktywności na świeżym powietrzu. Do dyspozycji pozostają dwa olsztyńskie lodowiska – przy ul. Kapitańskiej 23 w CRS Ukiel (czynne w godzinach 9:00-21:00) oraz przy ul. Jeziołowicza (10:00-21:00). Przy obu działa wypożyczalnia łyżew.

Przypominamy, że w trakcie ferii zimowych zachodzą zmiany w kursowaniu komunikacji zbiorowej. Szczegóły są na stronie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu.

Print Friendly, PDF & Email