Zielony zakątek umili czas pacjentom gdyńskiego szpitala

Zielony zakątek umili czas pacjentom gdyńskiego szpitala
Fot. Szpitale Pomorskie

Drzewa, kwiaty, ścieżki, a obok nich ławki z zadaszeniem. Na terenie Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni pojawił się kolejny zielony zakątek dla pacjentów. To miejsce, w którym będą oni mogli spędzić czas w otoczeniu natury. Przestrzeń powstała z inicjatywy Fundacji „Dr Clown” i Banku BPH.

W 2019 roku na tarasie budynku nr 26 Szpitala Morskiego im. PCK w Gdyni powstał ogród dla pacjentów onkologicznych. Stanęły tam donice z roślinami, ławki, stoliki i krzesła. A wszystko dla większego komfortu chorych. Teraz na terenie szpitala pojawiła się kolejna przestrzeń wypełniona zielenią.

Zielony zakątek znajduje się pomiędzy kaplicą a budynkiem Gdyńskiego Centrum Onkologii. Są tam drzewa, różnego rodzaju krzewy, w tym róże, a także wiele innych roślin. Pośród zieleni stworzono ścieżki. Stanęły tam też zadaszone ławki, na których można usiąść w miłym otoczeniu. To miejsce zarówno dla wszystkich pacjentów, których stan zdrowia pozwala na wyjście na zewnątrz, ale też dla osób oczekujących na badania oraz odwiedzających.

Zielona przestrzeń powstała dzięki Fundacji „Dr Clown” i Bankowi BPH. To oni wpadli na pomysł i sfinansowali stworzenie miejsca, które umili czas pacjentom.

W realizację projektu osobiście zaangażowali się pracownicy banku. Jako wolontariusze przez kilka godzin porządkowali i aranżowali zielony kącik.

Print Friendly, PDF & Email