Zebrane przez elblążan nakrętki pomogą Mikołajowi

Zebrane przez elblążan nakrętki pomogą Mikołajowi
Fot. Mateusz Misztal

Rok temu w Elblągu pojawiły się pojemniki na nakrętki po butelkach z wodą lub napojami. Elblążanie zebrali ich już niemal 1,5 tony. Dzięki nakrętkom udało się zebrać 2,9 tys. zł. Pieniądze te wesprą rehabilitację 4-letniego Mikołaja.

– Chciałbym podziękować mieszkańcom, którzy działają na rzecz ekologii, ale to zbieranie nakrętek ma też cel charytatywny. I tak jak mówiliśmy, będziemy chcieli te nakrętki przekazywać na cele charytatywne. Mieszkańcy Elbląga zebrali już ok. 1,5 tony nakrętek, które wrzucają do tych pojemników i otrzymaliśmy za te nakrętki kwotę ok. 2 900 złotych, którą chcemy przeznaczyć na wsparcie dla chłopca, który jak pamiętamy zakrztusił się winogronem. Cała ta kwota przeznaczona będzie na rehabilitację Mikołaja – przekazał dziś prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

W lutym 2021 roku w Mikołaj podczas drugiego śniadania zakrztusił się winogronem. Doszło do zatrzymania akcji serca. Po siedmiu minutach dotarła karetka, ale po 20 udało się udrożnić drogi oddechowe. Badania wykazały wielonarządowe uszkodzenia wywołane niedotlenieniem. Chłopiec wymaga specjalistycznej rehabilitacji, a ta jest bardzo kosztowna.

– Chciałbym też podziękować firmie Bio ELTECH, która to odbiera te nakrętki, bo zastosowali taką hojniejszą taryfę za zebrane nakrętki, dzięki temu ta kwota mogła być większa – dodał prezydent.

Print Friendly, PDF & Email