Zebrali 4 tony żywności

Zebrali 4 tony żywności
Fot. Bank Żywności w Elblągu

W miniony weekend w Elblągu odbywała się Świąteczna Zbiórka Żywności. Elblążanie przekazali na rzecz potrzebujących 4 tony żywności. – Gorąco dziękujemy za poświęcony czas, włożoną pracę i serce – niech to dobro do Was wróci w potrzebie! – mówi Teresa Bocheńska, prezes elbląskiego Banku Żywności.

W Elblągu zbiórka prowadzona była w sieciach: Biedronka, Lidl, Stokrotka, Aldi, E.Leclerc, Kaufland, Carrefour.

Według danych GUS (Głównego Urzędu Statystycznego) prawie 1,6 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, a aktualna sytuacja gospodarcza sprawia, że święta jawią się im w czarnych barwach. 

W tej sytuacji tegoroczna zbiórka żywności w sklepach ma szczególne znaczenie – mamy nadzieję, że wsparcie Banków Żywności sprawi, że wiele polskich rodzin borykających się z trudną sytuacją będzie mogła zasiąść przy świątecznie zastawionym stole.

Przez ostatnie 2 postpandemiczne lata, Banki Żywności w Polsce zebrały podczas Świątecznych Zbiórek Żywności ponad 350 ton produktów żywnościowych. Choć są to ilości znacznie mniejsze niż przed pandemią, to są tak samo ważne. Wszystkie produkty ze zbiórki trafiają do potrzebujących, dla których liczy się każda pomoc. 

– Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomimo drożyzny i własnych kłopotów zachcieli się podzielić – podsumowuje elbląską zbiórkę prezes tutejszego banku żywności.

Jak zapowiadają pracownicy elbląskiego Banku Żywności już od dziś trwać będzie dzielenie zebranych darów na poszczególne organizacje, które przygotują z nich paczki dla swoich podopiecznych.

Organizatorzy elbląskiego banku żywności, chcieliby serdecznie podziękować wszystkim, którzy zaangażowali się w organizacji tegorocznej zbiórki. Szczególne podziękowania należą się wolontariuszom z wielu elbląskich szkół, organizacji i placówek.

Print Friendly, PDF & Email