Zdobywcy nagrody Fryderyka zaśpiewają w Elblągu!

Zdobywcy nagrody Fryderyka zaśpiewają w Elblągu!
Fot. nadesłane

W niedzielę 3 lipca gościem muzycznego cyklu Miasto.Gramy organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? będzie grupa wokalna Art’n’Voices – zdobywcy Fryderyka 2021 w kategorii Najlepszy Album: Muzyka Współczesna. Koncert w Centrum Sztuki Galeria EL.

Miasto.Gramy to wymyślony przez Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? cykl koncertów, które prócz miejsc z żywą muzyką kojarzonych, odwiedzają również te zupełnie pod tym względem nieoczywiste.

Były już koncerty na Targowisku Miejskim, przy Grocie w Parku Planty, na Przystani Grupy Wodnej, a wkrótce między innymi w Parku Dolinka, na schodach przed SSP nr 3 czy na Górze Chrobrego. Więcej o całym przedsięwzięciu TUTAJ.

Tym razem koncert odbędzie się do Centrum Sztuki Galeria EL, gdzie w pięknych i bardzo odpowiednich do tego typu wydarzenia okolicznościach zagra grupa wyjątkowa – Art’n’Voices Vocal Ensemble.

Zespół Wokalny ART’N’VOICES – laureaci Fryderyka 2021 w kategorii Najlepszy Album; Muzyka Współczesna – od 10 lat działa na polskiej scenie muzycznej. W jego skład wchodzą muzycy od lat związani ze sceną chóralną Trójmiasta i Wejherowa oraz Akademią Muzyczną w Gdańsku.

W swoim dorobku zespół posiada również dziesięć nagród Grand Prix na zagranicznych i polskich festiwalach oraz 4 autorskie płyty.Najnowszy album zespołu „Midnight Stories” wydany przez wytwórnię DUX otrzymał nagrodę Fryderyk 2021 w kategorii Najlepszy Album: Muzyka Współczesna.” Midnight Stories” to 12 utworów inspirowanych tematyką nocy stworzonych specjalnie dla zespołu przez czołowych polskich kompozytorów młodego pokolenia.

Oktet specjalizuje się w wykonywaniu muzyki a capella. W swoim repertuarze posiada muzykę różnych epok, jednak przeważają w nim kompozycje muzyki współczesnej, których znaczna część została napisana specjalnie dla zespołu.

Art’n’Voices z powodzeniem koncertuje w całym kraju i Europie, występując na wielu festiwalach. Odbył dwie zagraniczne trasy koncertowe w Prowansji i Kraju Basków, zyskując uznanie środowiska muzycznego i publiczności.

3 lipca (niedziela) godz. 19:00
Centrum Sztuki Galeria EL. Wstęp wolny
.

Projekt Miasto.Gramy dofinansowany został przez UM w Elblągu.

Następne wydarzenia muzyczne w ramach Miasto.Gramy:
24 lipca – Nick Sinckler (USA, pop funky) |Amfiteatr Park Dolinka
30 lipca – Rasm Almashan (orient, etno) | Góra Chrobrego

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest?
Print Friendly, PDF & Email