Zdecydował gol Łastowskiego. Polska z brązem ME!

Zdecydował gol Łastowskiego. Polska z brązem ME!
Fot. Tomasz Stefanik / Amp Futbol Polska

W ostatnim na tym turnieju meczu Polacy zagrali z Anglią. Mecz o brązowe medale mistrzostw Europy obfitował w okazje bramkowe po obu stronach. O zwycięstwie zdecydował jeden gol.

Po piątkowej półfinałowej porażce z Turcją podopiecznym trenera Dmytro Kameko pozostał mecz o 3. miejsce. Równo o 15:00 wybrzmiał gwizdek rozpoczynający walkę o brązowe medale. Stawka duża, bo przegrany wraca do domu z niczym.

W 3 minucie na prowadzenie mogli wyjść Anglicy. Strzał z dystansu znakomicie przeniósł nad poprzeczką interweniujący Łukasz Miśkiewicz.

Dwie minuty później odpowiedzieli Polacy, którzy wyszli z kontrą. Od początku piłkę prowadził Bartosz Łastowski i to on strzałem z kilkunastu metrów pokonał bramkarza. W 9 minucie Polacy bardzo ładnie rozegrali rzut wolny. Akcję kończył Grygiel, ale futbolówka trafiła w słupek.

Anglicy nie pozostawali dłużni i również szukali gola. W 13 minucie próbował Jamie Tregaskiss – jego strzał zablokował Warakomski, a kilka minut później swojej szansy poszukał David Tweed – Anglik strzałem z dystansu chciał zaskoczyć Miśkiewicza. Polski bramkarz stanął jednak na wysokości zadania.

Po tej sytuacji zobaczyliśmy dwie szybkie akcje – najpierw z kontrą wyszli Polacy, a następnie Anglicy. W obu lepsi okazali się zawodnicy wracający do defensywy.

Fot. Tomasz Stefanik / Amp Futbol Polska

W drugiej połowie to Anglicy stworzyli więcej okazji do zdobycia gola. Największym zagrożeniem był Tregaskiss, który kilkukrotnie strzelał z dystansu.

Nasi reprezentanci mogli zamknąć mecz w drugiej doliczonej minucie. Po świetnie rozegranej akcji przed szansą na gola stanął Wrona, ale jego strzał minimalnie minął światło bramki.

Ostatnie słowo w tym meczu należało jednak do Anglików, którzy do ostatnich sekund starali się doprowadzić do remisu.

Ostatecznie to Polacy wrócą do domów z medalami. Po ostatnim gwizdku reprezentanci Polski ruszyli w stronę Łukasza Miśkiewicza, bo to jego interwencje miały niebagatelny wpływ na końcowy triumf.

Fot. Tomasz Stefanik / Amp Futbol Polska

Polska 1 – 0 Anglia

Gole:

1:0 – Łastowski – 5’

Składy:

Polska: Łukasz Miśkiewicz – Mateusz Warakomski, Bartosz Łastowski, Krystian Kapłon, Kamil Grygiel, Marcin Oleksy, Krzysztof Wrona

Rezerwowi: Maciej Materac, Igor Woźniak – Rafał Bieńkowski, Adrian Bąk, Dominik Abramczyk, Łukasz Mazurowski, Kamil Rosiek, Jakub Kożuch.


Anglia: Kieran Lambourne – Martin Heald, Helder Silva, Harry Ash, Jamie Tregaskiss, Matt Dean, Liam Burbridge.

Rezerwowi: Thomas Atkinson – Sean Jackson, David Tweed, Rhyse Ramsden, Terense Yates, Connor Cruise, Jamie Oakey.

Print Friendly, PDF & Email