Zawieszenie głosowania w III Plebiscycie #Guttmanny2021

Zawieszenie głosowania w III Plebiscycie #Guttmanny2021
Fot. Pixabay

Ze względu na problemy techniczne musimy wstrzymać głosowanie internautów w III Plebiscycie na Sportowca Roku #Guttmanny2021. Awaria serwera zmusiła Organizatorów również do anulowania głosów oddanych od piątku po godzinie 9:00.

Wznowienie głosowania planowane jest na środę, 24 listopada – postaramy się jednak, aby miało miejsce jak najszybciej. O dalszych zmianach i wznowieniu głosowania Organizatorzy będą informować na bieżąco.

Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2021 roku, ma na celu wyłonienie najlepszego i najpopularniejszego sportowca 2021 roku. Zwycięzca otrzyma statuetkę imienia Sir Ludwiga Guttmanna – twórcy igrzysk paraolimpijskich – wykonaną z brązu i zaprojektowaną przez Andrzeja Renesa – czytamy na stronie Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Statuetki, które potocznie nazwano już „Guttmannami” przyznawane będą także w trzech kategoriach: trener/trenerka, wydarzenie i organizacja roku.

Organizacja plebiscytu ma na celu promocję sportu osób z niepełnosprawnościami. Będzie mieć również wpływ na społeczeństwo przez prezentowanie postaw niepełnosprawnych sportowców godnych naśladowania, przysłuży się przełamywaniu barier i stereotypów. Przede wszystkim jednak będzie propagować uprawianie sportu i aktywności fizycznej mimo niepełnosprawności. W myśl zasady, którą powtarzają paraolimpijscy mistrzowie: Niemożliwe nie istnieje!

Ubiegłoroczny Plebiscyt wygrała Kinga Dróżdż (paraszermierka), a 2 lata wcześniej Jacek Czech (parapływanie). Trenerem Roku 2020 został Zbigniew Lewkowicz, za Wydarzenie Sportowe 2020 roku uznano 48. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski, natomiast Organizacją Roku 2020 głosami internautów został wybrany Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Nagrodę Specjalną przyznaną przez Kapitułę Plebiscytu w 2020 roku otrzymała Renata Bielecka.

Print Friendly, PDF & Email