Zawalcz o siebie i rodzinę – terapia dla osób stosujących przemoc

Zawalcz o siebie i rodzinę – terapia dla osób stosujących przemoc
Fot. Pixabay

Nie radzisz sobie z trudnymi emocjami i odreagowujesz je na innych? Ranisz bliskich agresywnym zachowaniem? Zgłoś się po pomoc i weź udział w bezpłatnej terapii. Pomóż sobie i popraw relacje z bliskimi!

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Fundacja Pomorskie Centrum Psychotraumatologii zapraszają do udziału w programie psychologiczno-terapeutycznym, dla osób stosujących przemoc w rodzinie. To bezpłatna oferta wsparcia i terapii dla gdańszczanek i gdańszczan w wieku od 20 do 60 lat, mających skłonność do agresywnych działań. Pomoc skierowana jest do mieszkanek i mieszkańców, którzy nie radzą sobie z problemem, a frustracje wyładowują najczęściej na rodzinie.

Ku zmianie, z pomocą psychologa

W ramach programu, w siedzibie Fundacji przy ulicy Brzozowej 15 w Gdańsku, uruchomiony jest punkt pomocy psychologicznej. Osoby, które chcą skorzystać z porad i terapii świadczonej przez specjalistów, mogą kontaktować się pod numerem telefonu: 724 271 133 w dni powszednie, w godz. od 9.00 do 16.00.

Dyżurujący w punkcie psycholodzy i psychotraumatolodzy służą specjalistycznym wsparciem. Zmotywują do pracy nad zmianą postawy i nad słabościami. Podpowiedzą m.in. jak radzić sobie z agresywnymi zachowaniami oraz jak je kontrolować. Terapia prowadzona jest pod hasłem: „Ku Zmianie – Można Inaczej”. W jej ramach przewidziane są sesje indywidualne i grupowe.

Spotkania z terapeutą odbywać się będą w gabinecie, przy zachowaniu wszelkich środków bezpieczeństwa obowiązujących w czasie pandemii. Program będzie prowadzony do grudnia 2021 roku. Gdański MOPR uzyskał środki na tę realizację z Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Print Friendly, PDF & Email