Zaśpiewają dla Pawła

Zaśpiewają dla Pawła
Fot. Mateusz Misztal / arch. redakcji

Czerwiec to czas koncertu finałowego podsumowującego rok artystyczny elbląskich Diamentów. Tym razem zespół działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu zaśpiewa charytatywnie.

– Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na wsparcie dla rodziny naszego Diamentu i pomoc finansową w walce z chorobą nowotworową, z którą zmaga się Paweł Rydel – tata naszej wspaniałej koleżanki z zespołu, Lilii, absolwentki szkoły muzycznej – zaznaczają organizatorzy koncertu.

Koncert odbędzie się w piątek (14.06) o godz. 17:00 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. K. Wiłkomirskiego w Elblągu.

Będzie biletowany, a koszt biletu-cegiełki to 30 zł. Będą one do kupienia tuż przed koncertem. Zebrane w ten sposób pieniądze wspomogą Pawła.

Bilety można zarezerwować telefoniczne pod numerem: 609 449 700.

Można także pomóc nie uczestnicząc w koncercie. Wpłat na konto bankowe dokonywać można na podany numer konta: 36 1600 1462 1030 1361 0000 0003. Tzw. „pusta” cegiełka również wspomoże ten sam cel. Osoby, które dokonają tego rodzaju wpłaty również otrzymają pamiątkowy bilet.

Tuż przed i po koncercie zbierane będą także darowizny w formie gotówkowej do puszek, a Samorząd Uczniowski ZPSM prowadził będzie kiermasz przepysznych ciast.

Organizatorzy wydarzenia zachęcają także do poznania twórczości utalentowanej żony Pawła, Uli Rydel. – 14 czerwca w holu ZPSM przed salą koncertową czekać będą na Was jej piękne obrazy i może któryś z nich znajdzie nowe miejsce w Waszym domu. Zachęcamy gorąco do zakupu – czytamy na Facebooku zespołu Diamenty.

– Bądźcie z nami 14 czerwca. Niech sala koncertowa w szkole muzycznej wypełni się do ostatniego miejsca dzięki Waszej obecności. Wspomóżmy finansowo w leczeniu Pawła Rydla w jego walce z glejakiem – zachęcają organizatorzy.

Współorganizatorami wydarzenia są: Diamenty & Małe Diamenty, Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu, Samorząd Uczniowski ZPSM, Młodzieżowy Dom Kultury w Elblągu oraz Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej Dzieci i Młodzieży.

Fot. Aleksandra Szerszeń, Ryszard Greń, Joanna Mazurek
Print Friendly, PDF & Email