Zamknięty oddział w WSZ. Gdzie będą leczeni pacjenci z udarem?

Zamknięty oddział w WSZ. Gdzie będą leczeni pacjenci z udarem?
Fot. nadesłane

Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu informuje, że od 01 lipca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. Oddział Neurologiczny z Pododdziałem Udarowym będzie nieczynny.

Jak czytamy w komunikacie szpitala, jest to wynikiem ” braku możliwości zabezpieczenia udzielania ciągłości świadczeń z wyżej wymienionego zakresu, Szpital nie będzie wykonywać świadczeń diagnostycznych i leczniczych w całym zakresie neurologicznym oraz w diagnostyce i leczeniu udarów, zarówno w trybie przyjęcia planowego oraz tzw. pilnego/ostrego”.

Winny? Braki kadrowe

Dyrekcja szpitala ma nadzieję, że zawieszenie oddziału, to tylko przejściowa sytuacja i przez okres dwóch miesięcy uda się skompletować załogę.

W chwili zawieszenia działalności oddziału, pacjenci będą musieli szukać pomocy w Gdańsku, Olsztynie czy Iławie.

Jak zapewnia jednak Grzegorz Sosnowski, dyrektor ds. lecznictwa w szpitalu wojewódzkim, przez cały czas na oddziale (w okresie jego zawieszenia) będzie przyjmował neurolog – konsultant, który zabezpieczy podstawową opieką neurologiczną w ramach konsultacji.

Jak informuje dyrekcja szpitala, lekarze POZ-u z okolicy zostali już poinformowani o zawieszeniu oddziału.

– Na zawieszenie pracy oddziału otrzymaliśmy zgodę Narodowego Funduszu Zdrowia oraz wojewody warmińsko-mazurskiego. Pragnę też uspokoić wszystkich, na innych oddziałach nie mamy problemów kadrowych. Problem ten dotyczy tylko tego jednego oddziału – mówi Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ w Elblągu.

Print Friendly, PDF & Email