Zamknięte uczelnie – komunikat PWSZ

Zamknięte uczelnie – komunikat PWSZ
Fot. Mateusz Misztal

W związku ze wzrostem ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz kolejnymi przypadkami zachorowań na COVID-19 w Polsce wiceprezes Rady Ministrów, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin – po rekomendacji Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego – zdecydował wczoraj o zawieszeniu dydaktycznej działalności wszystkich uczelni w terminie od 12 do 25 marca br. Komunikat w tej sprawie wydała również Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.

Decyzja ministra dotyczy kształcenia na studiach I stopnia, II stopnia, jednolitych magisterskich, zajęć na kursach i szkoleniach, studiach podyplomowych lub w innych formach.

W związku z trwającą obecnie sytuacją epidemiologiczną rektor elbląskiej uczelni wydał zarządzenie w którym:

  • Wstrzymuje się do odwołania służbowe wyjazdy zagraniczne pracowników i studentów uczelni oraz przyjazdy studentów i nauczycieli zagranicznych.
  • Odwołuje się wszelkie konferencje, imprezy i wydarzenia organizowane przez uczelnię (w okresie do 31.07.2020 r.).
  • Wstrzymuje się do odwołania udział w konferencjach, warsztatach, itp. pracowników i studentów uczelni.
  • Wstrzymuje się czasowo zajęcia z wychowania fizycznego na basenie dostępnym publicznie. Do czasu odwołania tego zakazu zajęcia z wychowania fizycznego powinny być prowadzone w takiej formie, by studenci nie mieli kontaktu z osobami trzecimi.

Komunikat uczelni mówi także o tym, że:

  • Studentkom w ciąży oraz matkom karmiącym piersią należy umożliwić zastosowanie indywidualnego toku studiów.
  • Zaleca się czasowe zawieszenie korzystania z kart Multisport przez pracowników PWSZ w Elblągu.
  • Pracownik lub student uczelni, w przypadku podejrzenia o zarażeniu się wirusem SARS-Cov-2, zobowiązany jest poinformować Uczelnię o hospitalizacji, obserwacji sanitarnej bądź poddaniu kwarantannie.
Oprac. Red.
Źródło: PWSZ Elbląg
For. Mateusz Misztal / arch. redakcji
Print Friendly, PDF & Email