Zamknięte szkoły i placówki kultury – komunikat Miasta

Zamknięte szkoły i placówki kultury – komunikat Miasta
Fot. Rafał Sułek

W Urzędzie Miejskim odbyło się dziś kolejne posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego dot. koronawirusa.

Podczas spotkania omówiona została sytuacja epidemiologiczna w mieście oraz funkcjonowanie miejskich instytucji i jednostek organizacyjnych w najbliższych tygodniach.

Zgodnie z decyzją rządu odnośnie zamknięcia placówek opiekuńczych i oświatowych, jutro i w piątek elbląskie szkoły zapewniać będą jedynie zajęcia opiekuńcze. Od 16.03 do 25.03 żłobki, przedszkola, szkoły i placówki oświatowe będą zamknięte – nie będą przyjmowały dzieci i świadczyły opieki.

Od jutra tj. 12 marca wszystkie miejskie jednostki kultury będą nieczynne.

Zamknięte zostaną również obiekty sportowe i rekreacyjne tj. Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka, Kryta Pływalnia, Kryte Lodowisko Helena oraz hala sportowo – widowiskowa. Oznacza to, że wszystkie zajęcia dla dzieci i młodzieży organizowane w tych obiektach zostają zawieszone. Decyzja ta obowiązuje od 12 marca 2020 roku (czwartek) do odwołania. Hala udostępniona będzie jedynie klubom na rozgrywki ligowe, które odbywać się będą bez udziału publiczności.

Odwołane zostają również wszystkie komercyjne wynajmy w obiektach samorządowych.

Podczas posiedzenia analizowana była również sytuacja podopiecznych Dziennego Domu Pobytu oraz Środowiskowych Domów Samopomocy funkcjonujących na terenie miasta. – W tej kwestii czekamy na rekomendacje Wojewody. Jutro również odbędzie się spotkanie z kierownictwem tych placówek – zaznacza Miasto.

– Apelujemy także do mieszkańców o to, aby osoby które nie muszą osobiście stawiać się w Urzędzie zrezygnowały w najbliższym czasie z wizyt. Przypominamy jednocześnie, że wiele spraw urzędowych można załatwić drogą elektroniczną – informuje UM Elbląg.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wywiady środowiskowe przeprowadzane będą w siedzibie Ośrodka.

Oprac. Red.
Inf. nadesłana
Fot. Rafał Sułek / arch. redakcji
Print Friendly, PDF & Email