Zajęcia wspierające dla rodziców z Ukrainy, przebywających w Gdańsku

Zajęcia wspierające dla rodziców z Ukrainy, przebywających w Gdańsku
Fot. SHVETS production/Pexels

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zaprasza rodziców, opiekunów dzieci z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w mieście do udziału w warsztatach z psycholożką. Służą one m.in. wzmocnieniu psychicznemu, emocjonalnemu uczestniczek i uczestników, poprawieniu ich relacji z dziećmi oraz odnalezieniu harmonii w nowej, życiowej sytuacji.

Migracja  jest zawsze trudna, zarówno dla rodziców, jak i dla ich dzieci. Muszą się bowiem odnaleźć w nowej sytuacji. Takie życiowe zmiany często zaburzają rodzinny ład, prowadzą do pogorszenia relacji między rodzicami a dziećmi.

Zapisz się na wspierające spotkania

W ramach programu pt. „Dodać Sił”, MOPR przygotował cykl dziesięciu spotkań z psycholożką, adresowany do ukraińskich rodziców przebywających w Gdańsku. Odbywać się one będą w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w godzinach od 17.00 do 19.00, w dwóch grupach:

  • we wtorki – sami rodzice, opiekunowie
  • w czwartki – rodzice, opiekunowie wraz ze swoimi dziećmi.

Pierwsze zajęcia planowane są odpowiednio: 28 i 30 marca. Cykl spotkań zakończy się na początku czerwca.

Uwaga! Na zajęcia obowiązują zapisy, w dni powszednie, w godz. od 8.00 do 14.00 pod numerem tel. kom.: +48 789 455 295. Zgłoszenia przyjmuje mówiąca w języku ukraińskim konsultantka.

Zadbaj o siebie i relacje z bliskimi

Podczas spotkań psycholożka z Ukrainy podpowie uczestniczkom i uczestnikom m.in. jak radzić sobie z trudnymi sytuacjami oraz uczuciami. Doradzi też, jak konstruktywnie rozwiązywać konflikty w rodzinie oraz jak najlepiej wspierać swoje dziecko i rozwijać jego talenty. Podpowie, w jaki sposób poprawić komunikację między rodzicem a dzieckiem oraz jak zachęcić córkę czy syna do współpracy. Specjalistka wyjaśni, jak na co dzień budować harmonijne relacje w rodzinie. Pomoże również rodzicom, którzy tego potrzebują, wzmocnić się emocjonalnie w kontekście doświadczenia skutków wojny oraz wymuszonej migracji.

Dodajmy, że realizacja programu odbywa się przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). 

Mat. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email