Z wizytą u Pierwszej Damy

Z wizytą u Pierwszej Damy
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP

Pierwsza Dama gościła w Pałacu Prezydenckim kadrę oraz podopiecznych Warszawskiego Oddziału Terenowego Krajowego Towarzystwa Autyzmu, Warsztatu Terapii Zajęciowej – Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno-Terapeutycznego „Orzycka”. Społeczność placówki Agata Kornhauser-Duda poznała wiosną tego roku podczas zdalnego zwiedzania pracowni Warsztatu.

W trakcie spotkania rozmawiano o działalności ośrodka przeznaczonego dla dorosłych osób z autyzmem oraz dotkniętych innymi zaburzeniami, o roli rodziców jako dożywotnich opiekunów w procesie terapii, jak również o rehabilitacji społecznej i zawodowej podopiecznych, ich ograniczeniach oraz możliwościach.

Pierwsza Dama pokazała swoim gościom Salę Kolumnową, prezydencki gabinet i Bibliotekę oraz zaprosiła na słodki poczęstunek do Sali Obrazowej. Uczestnicy zajęć mówili o wrażeniach z wizyty w siedzibie głowy państwa, o zajęciach w ramach WTZ, codziennych aktywnościach i planach na kolejne. Opowiedzieli o przygotowaniach do Jasełek i zaprosili Pierwszą Damę do obejrzenia przedstawienia.

Oprac. AG, prezydent.pl
Print Friendly, PDF & Email