Z rodzicami i wychowawcami o objawach depresji u dzieci

Z rodzicami i wychowawcami o objawach depresji u dzieci
fot. pixabay.com

Jakie podjąć działania i na co zwrócić uwagę, aby zapobiec myślom samobójczym u najmłodszych? Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień zachęca rodziców i wychowawców do udziału w wykładzie online na temat obniżonego nastroju i utraty zainteresowań u młodszych dzieci. Rozpocznie się on w środę, 2 marca o godz. 17.00.

Coraz częściej obserwujemy niepokojące zachowania związane z chęcią zakończenia życia przez dzieci poniżej 12 lat. Objawy depresji u młodszych dzieci często wymykają się uwadze rodziców. Na co trzeba zwrócić uwagę i jakie działania podjąć, aby przeciwdziałać rozwojowi myśli samobójczych u dzieci. O tym w swoim wykładzie online na platformie ZOOM opowie dr n. med. Anita Sumiła – psychiatra dzieci i młodzieży, psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, psychotraumatolog, która zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży oraz ich rodzin.

Udział w wykładzie jest nieodpłatny, a dołączenie do niego możliwe będzie poprzez platformę ZOOM. Wcześniejsza rejestracja nie jest wymagana. Przy dołączaniu do spotkania wymagane jest podanie swojego maila. 

Wykład online jest realizowany w ramach cyklu spotkań edukacyjnych Akademii Zdrowego Życia, których celem jest przekazywanie wiedzy o wybranych problemach zdrowotnych dzieci i młodzieży oraz profilaktyce uzależnień.

Print Friendly, PDF & Email