XV edycja konferencji „Pełno(s)prawny Student” już w czwartek

XV edycja konferencji „Pełno(s)prawny Student” już w czwartek
Fot. Pixabay

2 grudnia w godz. 09:00-15:00 na platformie Zoom odbędzie się konferencja „Pełno(s)prawny Student”. Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłaszać poprzez formularz kontaktowy.

Konferencja „Pełno(s)prawny Student” to cykliczne wydarzenie, organizowane co roku przez Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego. Pierwsza edycja konferencji miała miejsce piętnaście lat temu, w 2006 roku. Obecna, XV edycja konferencji, ze względu na sytuację epidemiczną w Polsce, odbędzie się online. Konferencja Pełno(s)prawny Student stanowi punkt odniesienia dla studentów z niepełnosprawnościami. Gromadzi osoby z niepełnosprawnościami, decydentów, przedstawicieli środowiska osób z niepełnosprawnościami oraz przedstawicieli uczelni wyższych, zaangażowanych w proces dostosowywania środowiska akademickiego dla osób z niepełnosprawnościami.

– Organizowane przez nas wydarzenie skupia się na promocji działań oraz rozwiązań integracyjnych i antydyskryminacyjnych, umożliwiających pełne uczestnictwo w życiu akademickim osób z niepełnosprawnościami w Polsce – wskazują organizatorzy.

Podczas tegorocznej, XV edycji konferencji „Pełno(s)prawny Student”, prelegenci poruszać będą zagadnienia koncepcji Ustawy o wyrównywaniu szans osób z niepełnosprawnościami w perspektywie funkcjonowania uczelni wyższych oraz podnoszenia kompetencji kadr akademickich w zakresie edukacji osób z niepełnosprawnością. Przyjrzą się również poziomowi realizacji projektów w ramach konkursu Uczelnia Dostępna, a także pochylą się nad zakresem oferowanego wsparcia w dostępie do uniwersytetów dla osób z niepełnosprawnościami.

W tegorocznej, XV edycji Konferencji Pełno(s)prawny Student udział wezmą:

  • dr hab. Anna Maria Waszkielewicz, Fundatorka, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego,
  • Paweł Wdówik, Sekretarz Stanu, Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych,
  • Justyna Kucińska, Prezeska Zarządu, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego,
  • dr Anna Rdest, dyrektor ds. współpracy międzysektorowej, Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego,
  • Ariel Fecyk i Joanna Kamola-Brzózan, przedstawiciele Stowarzyszenia Twoje Nowe Możliwości,
  • Karolina Pogorzelska i Elżbieta Kuźba, przedstawicielki Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
firr.org.pl
Print Friendly, PDF & Email