XI Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA

XI Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA
Fot. nadesłane

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? zaprasza miłośników animacji, filmu, muzyki do udziału w projekcjach konkursowych Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Pierwsze spotkanie w środę 22 marca.

O!PLA gościła w Elblągu już kilkukrotnie. Udział w tej imprezie to najlepsza okazja, by zapoznać się z najciekawszymi nowymi produkcjami filmowymi wykonanymi przy pomocy różnych technik animacyjnych. Ponieważ Festiwal ma charakter konkursu – przy okazji można wyrazić opinię oddając głos na najlepsze, naszym zdaniem, produkcje.

Stowarzyszenie Kulturalne Co Jest? – lokalny organizator wydarzenia, przez pięć kolejnych środowych wieczorów zaprasza do Klubu Środowisk Twórczych Krypta na spotkania w ramach Konkursu Głównego.

Na wszystkie spotkania wstęp wolny.

PROGRAM FESTIWALU:

22 marca godz. 19:00
Kategoria producencka (𝑜𝑘. 98′) Filmy o największym budżecie zrealizowane w wytwórniach/studiach filmowych

29 marca godz. 19:00
Kategoria studencka (𝘰𝘬. 68′)
Filmy zrealizowane przez studentów szkół artystycznych, w tym roku wyjątkowo zróżnicowana (Kraków, Lublin, Łódź, Poznań, Warszawa, Wrocław)

5 kwietnia godz. 19:00
Animowane fraszki i wideoklipy (𝘰𝘬. 65′)
Set bardzo krótkich, chwytliwych i zaskakujących filmów animowanych (animowane fraszki) oraz oficjalne i nieoficjalne, ale posiadające zgodę na wykorzystanie muzyki, animowane teledyski/wideoklipy

12 kwietnia godz. 19:00
Formanimy + ArchAnima (𝘰𝘬. 60′)
Animacje abstrakcyjne i eksperymentalne (FORMANIMY) oraz specjalny, pozakonkursowy program prezentujący animowane murale – mappingi oraz wizualizacje tworzone w czasie rzeczywistym (ArchAnima)

19 kwietnia godz. 19:00
Poza Polską (𝘰𝘬. 67′)
Filmy zrealizowane za granicą (Francja, Irlandia, Słowacja, Wielka Brytania) – niezależnie, w szkole lub w systemie producenckim – przez twórców o polskich korzeniach.Głosowanie odbywać się będzie z wykorzystaniem smartfona (kody QR).

Zrealizowano ze środków Samorządu Miasta Elbląg w ramach budżetu Obywatelskiego na rok 2023.

Print Friendly, PDF & Email