Wystawa na ekranie – „Frida: Viva la vida”

Wystawa na ekranie – „Frida: Viva la vida”
Fot. nadesłane

Kolejna odsłona cyklu „Wystawa na ekranie” już w środę 21 grudnia w Kinie Światowid. Tym razem do obejrzenia film dokumentalny o meksykańskiej malarce Fridzie Kahlo.

Z jednej strony ikona niezależności i kobiecej siły, zmagająca się z bólem i miłosnymi zawodami, z drugiej, artystka, wyzwolona z wszelkich fizycznych ograniczeń. Z biegiem lat Frida Kahlo stała się ikoną, a jej sztuka wywarła wpływ na artystów z różnych dziedzin. Wizerunek Kahlo stał się kultowy. Artystka stawiała czoło życiu naznaczonemu cierpieniem z determinacją i zachłannością, jednak to tylko jeden z elementów składających się na jej fenomen. Sztuka Fridy Kahlo łączy ból i siłę, cierpienie i miłość. Asia Argento jako narratorka wprowadza widza w świat Fridy złożony z listów, pamiętników i prywatnych wyznań. To podzielona na sześć etapów podróż do serca Meksyku, wypełniona wywiadami, dokumentami, rekonstrukcjami i niezwykłymi obrazami Kahlo.

Wyjątkowe dzieło o wyjątkowej kobiecie. Doskonała opowieść o fenomenie artystki kompletnej oraz wpływie, jaki wywarła na współczesnych sobie a także na przyszłe pokolenia. „Frida: Viva la vida” w Kinie Światowid 21 grudnia o 12:00 i 18:00.

Print Friendly, PDF & Email