Wyprawki szkolne potrzebującym

Wyprawki szkolne potrzebującym
Fot. Pixabay

Fundacja Nieskończone Możliwości jak w latach ubiegłych we wrześniu planuje wysłać do grupy potrzebujących podopiecznych wyprawki szkolne. Obdarowanymi jest grupa dzieci niepełnosprawnych i chorych przewlekle ze szkół podstawowych, szkół specjalnych, przedszkoli i zerówek, z rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Są to rodziny z całej Polski np. chorzy na mukowiscydozę, chorzy na choroby onkologiczne, rzadkie oraz uczniowie zmagający się z innymi niepełnosprawnościami i schorzeniami przewlekłymi. Wśród wspomnianych rodzin przeważają rodziny z Mazowsza, woj. podlaskiego, lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i śląskiego.

Dla wszystkich tych rodzin dofinansowanie 300 zł w programie „Dobry Start” na wyprawkę szkolną jest niewystarczające w związku z większymi uzasadnionymi potrzebami, dużymi kosztami tych wydatków, ich wzrostem cen oraz comiesięcznymi nawet kilkutysięcznymi i większymi wydatkami na nierefundowaną rehabilitację, nierefundowane leki, specjalistyczną dietę, leczenie lub/i nie mają możliwości skorzystania z programu, jak uczniowie zerówek i przedszkoli. Wszystkie rodziny są weryfikowane socjalnie przez fundację. Jak co roku ilość i zawartość paczek zależy od dostępnych funduszy na ten cel.

– W 2020 i 2021 roku utraciliśmy przez trwającą sytuację np. potwierdzone zbiórki na ten cel i Fundacji bardzo trudno sfinansować samodzielnie to działanie w skali lat ubiegłych. Dotychczas Fundacja dzięki wsparciu darczyńców wysyłała począwszy od 2016 roku po kilkadziesiąt paczek z wyprawkami szkolnymi rocznie. W ciężkim dla naszej organizacji roku 2020 udało się obdarować paczką z wyprawką szkolną łącznie 26 rodzin – czytamy na stronie zbiórki.

Dlatego Fundacja prosi o pomoc w postaci datków i udostępnień założonej zbiórki.

– Nie jesteśmy dużą organizacją i cel zbiórki jest dla nas dużą kwotą. Zebrane darowizny pozwolą zrealizować wysyłkę wyprawek szkolnych do minimum 25-30 potrzebujących rodzin. Pomaganie innym to możliwość dzielenia się dobrem, a jego nigdy nie jest za dużo. Szczególnie w tych trudnych czasach, gdzie człowiek i bez chorób musi walczyć z przeciwnościami losu. Warto sprawić radość i przywołać uśmiech u osób, których los nie oszczędza, a codzienność bywa trudna i bolesna – dodają organizatorzy zbiórki.

Koszt stworzenia paczki z wyprawką szkolną (przybory, zeszyty, bloki, kredki, farby, pisaki, pióro, długopisy, ołówki, w niektórych przypadkach tornister/torba, słodycze jeśli finanse pozwalają) oraz jej wysyłki to ok. 120 zł. Paczki zawierają również tradycyjnie wyprawkę dla zdrowego rodzeństwa danego dziecka niepełnosprawnego/chorego przewlekle, aby nie czuło się pokrzywdzone. Wysyłka jest planowana tradycyjnie w I połowie września 2021 oraz w II połowie września 2021 ewentualnych dodatkowych paczek.

Oprac. red
Print Friendly, PDF & Email