Wylosowano grupy Ligi Mistrzów. Z kim zagra Wisła?

Wylosowano grupy Ligi Mistrzów. Z kim zagra Wisła?
Fot. Bartek Ziółkowski / Wisła Kraków AMP Futbol

Ampfutbolowa Liga Mistrzów coraz bliżej. W czwartek (31 marca) rozlosowano fazę grupową rozgrywek. Polskę w tym turnieju reprezentować będzie mistrz Polski – Wisła Kraków.

Kraków będzie również gospodarzem tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Między 20 a 22 maja do stolicy wielkopolski przyleci 8 mistrzów w swoich krajach.

– Ampfutbolowa Liga Mistrzów to jest stosunkowo nowy projekt, stworzony przez nas w europejskiej federacji (EAFF – red.), ale projekt, który szybko rośnie i cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska i Europejskiej Federacji Ampfutbolu. – Pierwsze dwie edycje odbyły się w Gruzji, była to bardzo dobra impreza, rok temu w Turcji, gdzie też były pełne trybuny i fantastyczna atmosfera, fantastyczna gra. Na obu tych imprezach my, jako polski ampfutbol zaprezentowaliśmy się ze świetnej strony. W zeszłym roku drugie miejsce, podczas pierwszej edycji trzecie miejsce mistrza Polski. W zeszłym roku sportowo, byliśmy bardzo blisko nawet złotego medalu. Wierzę, że Wisła Kraków, wielki klub z wielkimi tradycjami i ze świetnym składem jeśli chodzi o ampfutbolową sekcję, nawiąże do tych sukcesów i powalczy w tym turnieju o zwycięstwo – dodaje.

W grupie A zagrają: Wisła Kraków, Qarabag FK, AFC Tibilisi, Flamencos Amputados SUR.

W grupie B zagrają: Etimesgut Amputee Sport Club, Sporting Amp Football, Manchester City i OL Jouy Le Moutier.

Mecze rozgrywane będą na dwóch krakowskich stadionach. Faza grupowa turnieju odbędzie się na stadionie Garbarni, zaś walka o złoty medal rozegrana zostanie na głównej płycie Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana w Krakowie.

Fot. EAFF
Print Friendly, PDF & Email