Wyjątkowe premiery w kinie Światowid

Wyjątkowe premiery w kinie Światowid
Fot. materiały prasowe

W poświąteczny weekend kino Światowid zaprasza do spędzenia w swoich salach. Na miłośników kina czekać będzie szereg premierowych filmów: „Bezmiar”, „Blueback”, „Liczba doskonała”, „Prawdziwe życie aniołów”, „Skołowani” oraz „Głowa pełna Ciebie”.

Bezmiar”

Film, który pokazuje relacje rodzinne w słodko-gorzkim wymiarze. Penélope Cruz zachwyca i wręcz hipnotyzuje swą grą niczym Sophia Loren przed laty.

Rzym, lata siedemdziesiąte XX wieku, czasy ważnych zmian społecznych i kulturalnych, pełne blasku i splendoru. Młoda rodzina Borghetti właśnie wprowadziła się do jednego z nowo wybudowanych bloków mieszkalnych. Przeprowadzka ma wymiar słodko-gorzki. Chociaż rozpościerający się z najwyższego piętra widok na Rzym jest olśniewający, członkowie rodziny nie są sobie tak bliscy jak kiedyś…

Blueback”

Film, który powstał na podstawie książki Tima Wintona. Inspirująca opowieść o dojrzewaniu z zachwycającą różnorodnością oceanu w tle. Mia Wasikowska i Eric Bana w wyjątkowej opowieści o podwodnym świecie. „Blueback”

Abby mieszka w Australii, nad przepiękną zatoką o wyjątkowym ekosystemie. Jako wielka miłośniczka odkrycia, od dzieciństwa przyjaźni się z rybą – niebieskim grouperem, któremu nadała imię Blueback. Jej idealne z pozoru życie zostaje jednak zakłócone. Abby i jej mama musi zawalczyć nie tylko o ocalenie Bluebacka i rafy koralowej, ale i o to, by całą okolicę o unikatowym charakterze nie zniszczył bezwzględny biznes.

Liczba doskonała”

Krzysztof Zanussi powraca w wielkim stylu. Jego najnowsze dzieło to thriller intelektualny, w którym reżyser dotyka najważniejszych tematów w swojej twórczości.

Joachim to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida, geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową zagranicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola. Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością?

Prawdziwe życie aniołów”

Film na podstawie historii, która wydarzyła się naprawdę. Fabuła oparta na losach Krzysztofa Globisza – aktora, który w 2014 roku przeszedł rozległy udar. Wspaniali aktorzy i opowieść, która chwyta za serce.

Znany i ceniony aktor Adam, przechodzi nagły i rozległy udar. Traci zdrowie i niezbędne do wykonywania swojego zawodu narzędzie – mowę.  Pomimo niedającej nadziei diagnozy Agnieszka – żona Adama z uporem i determinacją walczy o jego powrót do zdrowia i na scenę.  Czy rodzina i przyjaciele zmotywują Adama by podjął wyzwanie i wydostał się z krainy między jawą, a snem, do której trafił w czasie choroby? Czy Adam wyjdzie z afazji i wróci do swojego życia przed udarem, kiedy był cenionym aktorem i uwielbianym przez studentów pedagogiem? Co tak naprawdę okaże się najważniejsze?

Skołowani”

Film iście komediowy, w którym nie zabraknie romantycznych wątków. Humorystyczna opowieść o tym, że miłość może odmienić nawet największego kłamcę.

Maks to niepoprawny kobieciarz, a zarazem notoryczny kłamca. Gdy Anna, młoda i atrakcyjna kobieta, bierze go za niepełnosprawnego, Maks brnie w kłamstwo, licząc na kolejny łatwy podryw. Anna ma jednak inny plan – przedstawia go swojej starszej siostrze, Julii, która porusza się na wózku. Niespodziewanie, cynicznie nastawionego do świata Maksa i pełną energii Julię zaczyna łączyć coś więcej, ale… kłamstwo jako fundament relacji? Czy ta miłość ma szansę?

Głowa pełna Ciebie”

Ekranizacja książki pochodzącej z popularnej serii dla dzieci. Opowieść o sprawach ważnych dla młodych ludzi: akceptacji, przyjaźni, pierwszych zauroczeniach i życiowych niepowodzeniach, których jednak nie należy brać zbyt serio.

W szkole pojawia się nowy chłopiec Adam i w swojej klasie poznaje Evę. Nagle wszystko się zmienia: w życiu głównych bohaterów piętrzą się różne perypetie związane z nauką i relacjami z rówieśnikami. Do tego dochodzą nieznane im wcześniej uczucia. Czy to jest miłość? Emocje targają nastolatkami, którzy nie za bardzo wiedzą, co z tym wszystkim zrobić, bo przecież chłopcy są tacy niedojrzali, o czym świetnie wie Ewa i jej koleżanki…

Print Friendly, PDF & Email