Wybory prezydenckie. RCB przypomina kto może głosować bez kolejki

Wybory prezydenckie. RCB przypomina kto może głosować bez kolejki
Fot. Adminstrator

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało sms-y przypominające o tym kto podczas II tury wyborów prezydenckich uprawniony jest do wejścia od lokalu wyborczego w pierwszej kolejności.

W niedzielę (12.07) odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przypomniało w komunikacie SMS, że bez kolejki głosować mogą osoby po 60. roku życia, kobiety w ciąży oraz osoby niepełnosprawne.

Fot. screen | SMS Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Ze względów epidemicznych w jednym momencie w lokalu wyborczym przebywać może ograniczona ilość osób. Przed lokalem wyborczym mogą więc powstawać kolejki, w których czas oczekiwania bywa długi i męczący – szczególnie dla starszych osób.

– Wiemy, że jest temperatura wysoka, często jest duszno, wilgotno, są burze, są deszcze – wskazywał na początku lipca minister zdrowia. – Polacy chcą decydować o tym najważniejszym akcie, jakim jest akt wyborczy, więc chcemy im to ułatwić, szczególnie tym starszym osobom, które potrzebują pomocy czy nie bardzo mogą stać w kolejce – dodał wówczas szef resortu zdrowia podczas rozmowy z TVP.

Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email