Wspierają młodych niepełnosprawnych sportowców

Wspierają młodych niepełnosprawnych sportowców
Fot. Adminstrator

Grupa Energa jest Głównym Sponsorem programu Junior Amp Futbol. Zaczęło się od amfutbolowej reprezentacji Polski dorosłych – Grupa Energa i Amp Futbol Polska współpracują od półtora roku. Teraz kolej na młodszych zawodników.

– Wsparcie programu Junior Amp Futbol jest dla nas bardzo ważne, ponieważ da nam szansę rozwijać się, wygrywać i pomagać jeszcze większej liczbie osób – mówi Mateusz Widłak, prezes Amp Futbol Polska. – Liczymy, że dzięki Enerdze coraz więcej dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami kończyn będzie mogło grać w piłkę nożną!

Dziesięciu polskich zawodników szlifuje właśnie swoje umiejętności w Niemczech. Trwa tam międzynarodowy Junior Camp organizowany m.in. przez UEFA. Młodzi ampfutboliści mają szansę poznać tu rówieśników z 12 krajów, wziąć udział w rozgrywkach i doskonalić swoje umiejętności.

– W ostatnich latach obserwujemy bardzo pozytywne zmiany w podejściu do osób niepełnosprawnych. Coraz rzadziej są oni postrzegani jako ludzie słabi, wykluczeni lub niepewni siebie. Nie oznacza to, że obecny stan możemy już nazwać zadowalającym – mówi prezes Grzegorz Ksepko, kierujący Grupą Energa. – Mając na uwadze społeczne znaczenie, jakie dla osób niepełnosprawnych ma integracja i aktywizacja, Grupa Energa stara się wspierać sport osób niepełnosprawnych, a zwłaszcza dyscypliny, które uprawiają najmłodsi. To nasz wkład w walkę ze stereotypami krzywdzącymi w pełni wartościowych, młodych ludzi. Jednym z przejawów aktywności na tym polu jest właśnie wsparcie Programu Junior Amp Futbol.

Program Junior Amp Futbol skierowany jest do dzieci i młodzieży po amputacjach lub z wadą wrodzoną kończyn. Trenować mogą już 5-latki, górna granica wieku to 16 lat.

Print Friendly, PDF & Email