Wsparcie OzN – wolontariuszu, weź udział w warsztacie

Wsparcie OzN – wolontariuszu, weź udział w warsztacie
Fot. pixabay.com

Regionalne Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu POLITES w Szczecinie organizuje wirtualne szkolenie dla wolontariuszy, którzy chcą wspierać osoby z niepełnosprawnością.

– Zapraszamy wolontariuszy i wszystkie osoby, które myślą o wolontariacie na rzecz osób z niepełnosprawnościami, na warsztat online dot. wsparcia osób z niepełnosprawnościami. W trakcie warsztatów dowiecie się więcej na temat poszczególnych typów niepełnosprawności i czym się charakteryzują. Porozmawiamy o ograniczeniach wolontariusza, jakie mogą się pojawić w kontakcie z osobą ze szczególnymi potrzebami. Spróbujemy się przyjrzeć obrazowi osoby z niepełnosprawnością, panujących w społeczeństwie stereotypach, podejściu innych osób i trudnych sytuacjach z tym związanymi. To wszystko w formie interaktywnych warsztatów i ciekawych ćwiczeń! – przekonują organizatorzy.

Spotkanie odbędzie się 9 czerwca (środa) w godzinach 17:00-19:00 na platformie Zoom. Będzie miało charakter warsztatowy. Stosowane będą metody aktywizujące. Uczestnictwo w spotkaniu wiąże się z aktywnym udziałem. Aby zgłosić się na warsztat, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Warsztat poprowadzi Aleksandra Furmańska: studentka piątego roku psychologii w Poznaniu, pochodzi ze Szczecina. Na studiach skończyła specjalizację z kryminologii i kryminalistyki oraz doradztwo personalne, interesuje ją także diagnoza. W czasie wolnym interesuje się podróżami i historią, czyta książki, a czasami maluje.

Źródło: polites.org.pl
Print Friendly, PDF & Email