Wsparcie dla mieszkańców gminy Wydminy

Wsparcie dla mieszkańców gminy Wydminy
Fot. pexels.com

Gmina Wydminy informuje, że mieszkańcy z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności wciąż mogą korzystać z bezpłatnej usługi transportowej door-to-door.

Usługa transportowa zabezpiecza potrzeby mobilne w obszarze aktywizacji społecznej, zawodowej, edukacyjnej, zdrowotnej i kulturalnej. Dzięki usłudze dotarcie do urzędu, biblioteki czy rehabilitanta stanie się prostsze.

Z usługi mogą skorzystać osoby, które: ukończyły 18 rok życia i posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności lub równoważne lub nie posiadają orzeczenia, ale ze względu na wiek lub stan zdrowia mają ograniczoną sprawność. Osoba z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności będzie mogła korzystać z usługi wraz z opiekunem lub psem asystującym. Dodatkowo pomocy udzielać będzie asystent zatrudniony na potrzeby projektu.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 798 734 606, wysyłając maila na adres: cuw@wydminy.pl, osobiście w Centrum Usług Wspólnych, Plac Rynek 1/1, lub u kierowcy/asystenta (z wyłączeniem pierwszego zamówienia na usługę, która musi być poprzedzona złożeniem oświadczenia i weryfikacją spełnienia kryteriów): 798 734 545

Zamówienia na przewozy przyjmowane są w dni robocze:
poniedziałek w godz. 08:00–16:00,
wtorek – piątek 07:00–15:00

Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie świadczenia usług transportu door-to-door, udostępnione na stronie: https://www.wydminy.pl/ w zakładce USŁUGI „DOOR TO DOOR”.

Print Friendly, PDF & Email